У вівторок, 5 листопада, до Архієпархіального управління знову з'їхалися та зійшлися відповідальні за церковне життя у всіх його сферах: протопресвітери, голови комісій та керівники різних підрозділів. Очолив засідання митр. прот. Олег Каськів – Синкел у справах духовенства та священничих родин.

Спочатку духовне слово мав Голова катехитичної комісії диякон Василь Качмарський, який на основі Євангелії дня (Лк. 8, 1-3) наголосив на потребі євангелізації як головному завданні Церкви.

Голова Екобюро УГКЦ д-р Володимир Шеремета презентував енцикліку Папи Франциска про турботу за спільний дім "Laudate Si". Цей унікальний документ є надзвичайно актуальним голосом Церкви у світі. В ньому Папа вказує шлях для порятунку природи, який насамперед полягає в глобальному екологічному наверненні християн, які мають бути першими у переміні споживацького мислення на відповідальне.

Окрім того, пан Шеремета також нагадав про те, що 6 листопада буде Міжнародний день захисту середовища від руйнування внаслідок війни, а також про ініціативу "посади дерево миру". Бюро УГКЦ вже не перший рік ініціює акцію про висаджування хвойних дерев у громадських місцях та про можливість "позичити" на новорічні й різдвяні свята ялинку в горщику, яку потім можна самостійно посадити або повернути в Екобюро.

В свою чергу, Голова комісії у справах освіти і виховання п. Галина Гришко наголосила на викликах перед християнським вихованням дітей, зокрема, в навчальних закладах.

Диякон Василь Качмарський розповів про актуальний стан катехизації на парафіях.

Наприкінці зборів ще раз нагадали про Архієрейську Літургію з нагоди святкування 60-річчя Митрополита Володимира, яка відбудеться в суботу, 9 листопада, об 11:00 год. в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська.

 В цей день відійшов до Вічності Владика Софрон Дмитерко

Також запросили всіх дружин священників на реколекції, які пройдуть 30 листопада в приміщенні Духовної Семінарії.

На завершення зборів слово мав Патріарший економ о. Любомир Яворський, який приїхав разом із своєю командою спеціально для зустрічі з отцями-протопресвітерами. Він повідомив про благодійну програму «Дослідження потреб громад щодо розвитку соціального підприємництва у контексті вчення Митрополита Андрея Шептицького». В рамках цієї програми відбуваються зустрічі в єпархіях, парафіях та громадах УГКЦ, щоб запросити активних священників, лідерів громади, підприємців, волонтерів та всіх охочих долучитися до обговорення. За результатами дослідження планується організувати навчання для активних священників та лідерів локальних громад із розвитку соціального підприємництва; створити платформу комунікації між ініціаторами соціальних проєктів та донорами/інвесторами; допомогти ініціаторам у написанні проєктів, бізнес-планів тощо.

Творення єдності – основна тема зустрічі економів УГКЦ

Отець Любомир також закликав присутніх священнослужителів до плекання єдності в справі міжєпархіальних і локальних соціальних проєктів та подякував Митрополиту Володимиру (своєму попереднику) за прекрасну довголітню працю.

В свою чергу, о. Віталій Максимів – Віце-економ Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, подякував о. Любомиру і його команді за візит та за повчальний і змістовний виступ.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ