Сьогодні, 13 листопада, у Всесвітній день доброти, святкує 15-річчя з дня заснування Містечко святого Миколая, що у Крихівцях. Зараз там під опікою сестер-монахинь Чернечої родини Воплоченого Слова знаходиться 25 дітей віком від 1 року і вісім місяців до 19-ти років.

З самого початку в монастирі та новоствореному Містечку Милосердя мешкали люди різних категорій і віку. Всього п’ятнадцятеро осіб. Це були і одинокі матері з дітьми, і дівчатка-школярки, і старші – ті, кому не було де жити і куди іти. Разом з ними – три сестри-монахині, які опікувалися всіма – допомагали втриматися в житті, не впасти, а знайти себе, стати на ноги.

Впродовж всіх років існування притулку в його стінах побувало чимало потребуючих. У кожного з них своя історія і своя доля. Як кажуть сестри-монахині – над кожним з них Божий провід і Божа рука.

Тут не обмежують терміну перебування, особливо дівчаток, адже монастир жіночий. Хлопці можуть мешкати до підліткового віку – далі повертаються до своїх батьків чи родичів, які переважно є у кожного з них. Приймають у Містечку Милосердя також сиріт – їх з часом всиновлювали родини під контролем соціальних служб.

https://www.facebook.com/marianastr/videos/2792502730801840/

Всі діти мають можливість займатися у гуртках в притулку або відвідувати гуртки в місті. Кожен обирає на свій смак. Також монахині з підопічними відвідують культурні заходи – концерти, спектаклі, кіно, фестивалі, тощо. Їздять на відпочинок – в гори, на море.

Самих сестер-монахинь підопічні називають мамами. Вони і справді, як багатодітні мами. Хоча не скаржаться – кажуть, така їх місія. Це така приємна втома виховувати дітей і відкривати в них дари Божі.

Офіційні святкування ювілею переносяться на 18 грудня, коли Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин в храмі свв. Кирила і Методія у Крихівцях звершить Архієрейську Божественну Літургію. Початок о 18.00 год. Опісля відбудеться свято за участю вихованців та доброчинців Містечка милосердя св. Миколая.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії
за матеріалами Наталії Палій та Мар'яни Стринаглюк

Пасторальне планування

Лютий 2020
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1