«Архистратиг Михаїл – це могутній воїн, перший правоохоронець на чолі Небесних Сил. Він переміг збунтованих, гордих ангелів, скинувши їх у тьму непроглядну. Він – найкращий приклад борця і охоронця Божого закону», - такими словами звернувся Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин до присутніх вірян у храмі св. Архистратига Михаїла, що в нашому місті по вул. Сорохтея, відвідуючи їх з нагоди храмового свята.

Парафіяльна спільнота на чолі з отцем-парохом Михайлом Білінським радо зустрічали Архієрея на церковному подвір’ї, запрошуючи очолити святкове богослужіння. Увійшовши до святині, Владика здійснив чин освячення оновленого храму, оскільки в святині завершили роботи з розпису.

Після чого розпочалася Архієрейська Божественна Літургія на якій Митрополит виголосив повчальну проповідь. Загалом його духовне слово можна поділити на дві частини. У першій, Владика розповів про роль та місце ангелів, а зокрема й їхнього начальника св. Михаїла, в історії людства. За його словами, саме Архистратиг Михаїл, як того вчить Церква, став в обороні Божого імені в боротьбі зі злими духами.

«Слово «ангел» з грецької мови перекладається як посланець, вісник. Ангели не мають тіла, вони є чисті духи, обдаровані розумом і свобідною волею, могутньою силою та святістю. Вони – наші охоронці та ревні поборники зла», - повчав Митрополит Володимир.

У другій частині свого слова Владика звернув увагу на храм – як центральне місце, що супроводжує людину впродовж цілого її життя.

«Тут у св. Храмі маємо щонеділі й свята а, то й щоденно, брати живу участь у Безкровній жертві, Святої Літургії, яку заносить до Господа священнослужитель спільно з вірними. Бо у Пресвятій Євхаристії і Безкровній жертві Ісуса Христа наше правдиве життя, щастя, здоров’я і сила», - розповідав проповідник.

Далі Митрополит Володимир зазначив, що побудувати для Бога храм – це воістину величне діло, а тому імена всіх будівничих назавжди закарбовані в стінах цієї святині.

 У Рогатині врочисто відзначили 110-ліття гімназії [ФОТО]

Після спільної молитви, згідно традиції храмового свята, відбулося освячення води, якою духовні отці благословили вірних. Митрополит Володимир також привітав громаду та всіх іменинників з їхнім святом. Окрім того, найактивніших жертводавців та працівників, які трудилися над розписом храму, Владика відзначим почесними Митрополичими грамотами.

Окремі слова вітань пролунали також на адресу отця-пароха Михайла Білінського, який в ці дні відзначає свій день народження. Митрополит побажав постійного заступництва св. Архистратига Михаїла та ще довгих років невтомної праці у Божому виноградинку.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ