Виконавчий директор БО «Карітас Івано-Франківськ» Наталя Козакевич представила результати громадського контролю щодо виконання заходів з протидії торгівлі людьми в області за період 2018р. – перше півріччя 2019 р. Звіт оприлюднила на засіданні Міжвідомчої ради Івано-Франківської облдержадміністрації з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми.

Інформація базується на основі даних, які отримав франківський Карітас від Івано-Франківської ОДА та 14 районних державних адміністрацій області (Богородчанської, Верховинської, Галицької, Городенківської, Долинської, Калуської, Коломийської, Косівської, Надвірнянської, Рогатинської, Рожнятівської, Снятинської, Тисменицької, Тлумацької).

Метою громадського моніторингу є відобразити реальний стан реалізації положень Постанови КМУ від 24 лютого 2016 р. № 111 Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року на місцевому рівні, а також реальний стан реалізації положень обласної програми соціального захисту населення Івано-Франківської області у 2018 – першій половині 2019 рр. згідно положень статті 26 Закону України «Про торгівлю людьми».

Отож, щодо ресурсного забезпечення програм протидії торгівлі людьми, експерти Карітасу виявили, що у програмах соціального захисту населення багатьох районів взагалі не передбачені заходи з протидії торгівлі людьми та надання допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми. А саме – у Богородчанському, Галицькому, Городенківському, Долинському, Калуському, Косівському та Тисменицькому районах.

В Академії Івана Золотоустого відбулася регіональна студентська наукова конференція

«Щодо загального рівня виконання заходів з протидії торгівлі людьми, то у більшості районів області можна визнати задовільним, – говорить виконавчий директор франківського Карітасу Наталя Козакевич, – однак діяльність проводиться не системно, а рівень охоплення цільових аудиторій є низьким. Варто зазначити, що, як і раніше, найбільша активність спостерігається у напрямі запобігання торгівлі людьми та її первинної профілактики, при цьому переважно в загальноосвітніх навчальних закладах, в районних філіях Івано-Франківського ОЦЗ, РЦСССДМ».

Що стосується проведення циклу заходів для підвищення професійного рівня спеціалістів, які забезпечують впровадження та функціонування Національного механізму взаємодії суб’єктів, то здебільшого у тренінгах, семінарах та інших навчальних заходах брали участь лише 1-2 спеціаліста з району, а в деяких районах (Верховинський,Тисменицький, Тлумацький) –  такі заходи взагалі не відвідав жоден фахівець.

Щодо проведення семінарів, круглих столів, лекцій, бесід та тренінгів щодо протидії торгівлі людьми, усі РДА прозвітували щодо виконання цього пункту , однак у ряді районів (Верховинський, Тисменицький, Тлумацький) превентивну роботу серед осіб, які становлять групу ризику, не проводили.

Наталя Козакевич звертає увагу на те, що в обласних та районних програмах соціального захисту населення такий напрям роботи, як боротьба із злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми, не включений. Однак впродовж 2018 року зареєстровано 8 злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, 10 особам повідомлено про підозру, 2 справи направлено до суду. 2 особи перебувають в розшуку. У першому півріччі 2019 року зареєстровано 4 злочини, повідомлено про підозру 5 особам, 6 справ направлено до суду. 3 особи перебувають у розшуку. Вироки відсутні, справи розглядаються в судах.

Важкохворі прикарпатці отримали засоби догляду та гігієни

Впродовж досліджуваного періоду до відповідальних підрозділів державних адміністрацій із заявами про встановлення статусу звернулося 12 осіб, які вважали себе постраждалими від торгівлі людьми, в т. ч.10 осіб у 2018  році та 2 особи у І півріччі 2019 року.

Наталя Козакевич доповнила звіт рекомендаціями для покращення виконання заходів, передбачених обласною та районними програмами соціального захисту населення Івано-Франківської області на 2017-2021 рр. А також запропонувала запровадити посаду радника голови ОДА з питань протидії торгівлі людьми та збільшити обсяги фінансування з обласного бюджету на 2020 р. з акцентуванням уваги на наданні допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми.

Робота проведена в в рамках реалізації проекту «Здійснення громадського контролю за виконанням політики протидії торгівлі людьми у 2019 році», який реалізується в 20 областях країни, в т. ч. у Івано-Франківській, за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

З повним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням: Моніторинговий звіт Івано-Франківська область в розрізі районів

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Повідомила Юлія Федунишин