Ініціативні парафіяни спільно зі своїм душпастирем повністю відновили зсередини святиню, якій вже 213 років.

У неділю, 24 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив душпастирський візит до громади храму святого Архистратига Михаїла, що в с. Козина, Тисменицького району. Тамтешні вірні, які напередодні відзначали своє храмове свято, запросили архієрея освятити святиню після реконструкції.

На церковному подвір’ї Митрополита Володимира радо вітали діти та молодь за українським звичаєм з хлібом і сіллю, а адміністратор парафії о. Іван Гнатюк запросив Владику очолити святкове богослужіння.

Увійшовши до древньої святині, якій до слова вже 213 років, Митрополит найперше здійснив чин благословення храму після його оновлення. Прочитавши молитви, духовенство освятило святиню свяченою водою. Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія.

Звертаючись до численного люду в храмі під час проповіді, Владика розтлумачив уривок зі сьогоднішнього Євангеліє, в якому йшлося про геразинського біснуватого. Лейтмотивом гомілії став заклик до боротьби зі злом. На думку проповідника, цю боротьбу ми розпочали ще несвідомі, коли нас дітьми принесли до храму і ми були охрещені.

«Сатана – наш ворог і кожен день є часом нашої боротьби з ним. Переможемо чи програємо – залежить від нашої близькості до Бога. І хоча одержимість як така сьогодні зустрічається рідко, проте можемо часто зустрітися із різними проявами і формами впливу злого духа», - зазначив Митрополит Володимир.

На його думку слова геразинського біснуватого «Що тобі і нам, Ісусе, прийшов, щоби мучити нас» і сьогодні характерні для сучасної людини, яка, забуваючи про Божі заповіді та вчення Церкви, бажає жити автономно. Це, за словами проповідника, неминуче призведе до упадку, а, як наслідок, і до погибелі.

«Життя біснуватого після зустрічі з Ісусом стало кардинально протилежним, адже сам він вже тоді розпочав свою проповідь Божого милосердя всюди, де тільки був. Щось подібне стається і з нами, коли повертаємо Христові владу над нашим життям тим, що відкидаємо будь-який вплив злого духа, котрий схиляє нас до протесту. Тому нехай прочитане сьогоднішнє святе Євангеліє спонукає кожного із нас задуматися над власним життям, зроби іспит власної совісті та дати самому собі відповідь: кому ми досі служили та кому хочемо служити надалі», - закликав Архієрей.

 «Святий Архистратиг Михаїл – найкращий приклад борця і охоронця Божого закону», - Митрополит Володимир з нагоди храмового свята в Івано-Франківську

Після спільної молитви, Митрополит Володимир подякував громаді за їхні старання та працю з відновлення святині. Найактивніші парафіяни отримали почесні митрополичі грамоти. В свою чергу адміністратор парафії о. Іван Гнатюк склав подячні слова в адрес Владики за його візит, підтримку та благословення.

Ще однією особливістю сьогоднішнього свята стало відкриття та освячення парафіяльного церковного музею, який, з ініціативи адміністратора парафії, відтепер буде відкритий для усіх, хто бажає поринути в історію греко-католицької церкви у с. Козина.

∙ У Рогатині врочисто відзначили 110-ліття гімназії [ФОТО]

На завершення Митрополит Володимир благословив присутніх вірян освяченою водою.

Фото: Павло Гедзик

Більше фото дивіться в нашому альбомі і мережі facebook

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ