У четвер, 19 грудня, церква Святого Миколая у місті Тисмениця відзначила своє 150–річчя. Очолив святкування Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

На урочистість до храму на це велике свято зійшлося чимало містян з Тисмениці та околиць. З самого ранку в церкві лунали подячні молитви, а вірян перебувають в очікуванні приїзду Архієрея. Впродовж більш як півтора століття тут служилась Божественна Літургія, тут вінчали молодят, тут хрестили дітей, зрештою, тут - проводжали в останню путь небіжчиків.

На свято завітали голова Тисменицької районної державної адміністрації Ростислав Нестерак, перший заступник голови РДА Володимир Заник, керівник апарату РДА Ярослав Татарин, заступник голови районної ради Ігор Федоришин.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Владика Володимир Війтишин та священники з довколишніх сіл Тисменицького району.

У часі проповіді Митрополит Володимир звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом. Владика закликав наслідувати милосердя та любов святого Миколая, наголошуючи на тому, що саме роблячи добрі вчинки своїм ближнім - ми уподібнюємо себе до святого. За його словами, це і є справжнє чудо святого Миколая.

Окрім того, проповідник розповів про значення храму у людському житті, наголошуючи на тому, що Божий дім супроводжує всіх нас від самого народження і аж до смерті. Крім того, Провідник закликав усіх парафіян подякувати Богові за те, що в цій святині ось уже більш як півтора століття народжуються нові діти Божі, стаючи членами Церкви Христової і Неба, приймаючи св. Тайну Хрещення.

«Відзначаючи цей ювілей святого храму, пригадавши собі, яке велике добро зробили ваші прабатьки і вірні жертводавці, які жили у скромних сільських хатинах, а для Бога, як вияв своєї християнської віри і любові, збудували цей прекрасний храм. Нам же належить щира подяка і молитва за всіх починальників, всіх ктиторів, і благодітелів, жертводавців, архітекторів, будівельників", - повчав Владика.

По закінченні Божественної Літургії він нагородив місцевого пароха о.Володимира Гринишина грамотою. Військовий капелан Івано-Франківської Архієпархії о. Романа Залевський подарував підписаний прапор України військослужбовцями із зони ООС пароху церкви Святого Миколая о. Володимиру Гринишину.

Опісля Митрополит також привітав громаду з їхнім храмовим святом, бажаючи, не звертати з правильної християнської дороги та з ще більшим запалом продовжувати розбудовувати свою святиню. Опісля всі помолилися за мир та спокій в Україні молитву «Боже великий, єдиний» і Митрополит Володимир уділив присутнім своє Архієрейське благословення.

Завершилося свято на церковному подвір'ї, де священнослужителі освятили воду, якому сам Владика благословив присутніх вірних.

Довідково:

Церква Святого Миколая була справжнім центром релігійного життя і стала відправним пунктом відродження УГКЦ у Тисмениці.  У 1989 році уся громада Тисмениці була присутньою на урочистому Богослуженні коли відбувалася знаменна подія: повернення до Католицької церкви. Блаженної пам’яті ісповідник віри та на той час Правлячий Архиєрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ Софрон Дмитерко ЧСВВ у співслужінні багатьох.Духовним наставником, сподвижником релігійного життя був о.Василь Гринишин.   Тепер парохом церкви є його син о.Володимир, який продовжує справу батька.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

 Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ