Сьогоднішнє свято називається Богоявленням, тому що саме цього дня під час хрещення Ісус об’явився світові Господь Бог у Пресвятій Трійці. Коли Ісус хрестився водою від Івана відкрилось небо і було видно Духа Божого, який злітав, мов голуб, і зійшов на Нього. І пролунав голос Бога Отця: «Це Син мій любий, що Його я вподобав», - такими словами звернувся Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин до чисельного люду в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового під час Божественної Літургії з нагоди світлого празника Богоявлення Господнього.

19 січня наша Церква відзначає пам'ять хрещення Господа нашого Ісуса Христа в ріці Йордан. Також це свято називається Богоявленням, тому що саме того дня, під час Господнього хрещення, об’явилась світові Пресвята Трійця. Урочисті святкування в Івано-Франківську розпочались спільною молитвою в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового. Очолив моління Митрополит Володимир Війтишин.

Роздумуючи над Словом Божим, під час проповіді, Владика звернув увагу слухачів на важливості Святого Таїнства Хрещення в людському житті. На думку Владики, це Святе Таїнство покликане сприяти нашому спасінню, оскільки воно відкриває нам двері до інших Святих Таїнств. «Без Хрещення немає спасіння, немає безпосередньої участі у великій жертві нашого Божественного Спасителя», - мовив Проповідник. За його словами, сьогоднішнє свято покликане обновити нашу віру та надію, і запалити любов до Бога та ближніх.

«Будьмо сильні у вірі. Усім нашим життям хвалімо Господа, зберігаймо чистоту Божої благодаті, збагачуймо наше духовне життя. Зачерпнімо і пиймо сьогодні цю Йорданську воду, а вона погасить нашу спрагу, оживить нашу віру та надію, запалить любов до Бога та наших ближніх», - повчав Архієрей.

· Про Йордан, свячену воду, душпастирські відвідини і не тільки - в новому блозі о. Володимира Лукашевського

Після Святої Літургії, Митрополит Володимир привітав усіх зі світлим празником, бажаючи міцного здоров’я та Божого благословення. Опісля на площі Андрея Шептицького відбувся Чин великого освячення води, який очолив наш Владика. На завершення молінь, священнослужителі Архікатедрального собору окропили нею всіх присутніх вірних.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ