У вівторок, 28 січня, в Івано-Франківську попрощалися з головою крайового братства дивізійників "Галичина", почесним громадянином міста Івано-Франківська Михайлом Муликом.

Попрощатися з почесним громадянином прийшли міський голова Івано-Франківська, секретар та депутати міської ради, голова і депутати Івано-Франківської обласної ради, а також мешканці міста. Очолив поминальні богослужіння Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Нагадаємо, Михайло Мулик народився 28 жовтня 1920-го в селі Горожанка Монастириського району на Тернопільщині. Батько Іван був підстаршиною Українських січових стрільців. 1937-го став членом Організації українських націоналістів.

Згадати все: 30 років тому Архікатедральний собор Воскресіння Христового повернули Українській Греко-Католицькій Церкві

За її завданням у вересні 1943 року вступив до лав української дивізії ”Галичина”. Служив радистом. Брав участь у бою під Бродами в липні 1944-го. Потрапив у радянський полон. Два роки його допитували в московській Луб’янській тюрмі. На 10 років позбавили волі й на п’ять – громадянських прав. Покарання відбував на вугільних шахтах у Московській області та в Республіці Комі.

Із заслання повернувся 1958‑го. Оселився у Станіславі, тепер – Івано-Франківськ. Працював бухгалтером у виробничому об’єднанні ”Прикарпатліс”. 1989-го став членом культурно-наукового товариства ”Рух”. Був бухгалтером ліквідаційної комісії міськкому й обкому КПРС. 1991-го організував Товариство політичних в’язнів і репресованих. За рік із дивізійником Володимиром Малкошем створив Братство колишніх вояків ”Галичини”.

Написав вісім книжок про визвольну боротьбу українського народу та становлення незалежності.

Фото

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Джерело