В неділю, 2 лютого у Івано-Франківську відбувся різдвяний фестиваль “Славу Богу співаймо”.

Протягом двох годин в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового лунали колядки і щедрівки у виконанні 13 церковних хорів міста та гостей з Надвірної.

Ідейниця і творча натхненниця фестивалю, керівниця митрополичого камерного хору «Кредо», доцентка Прикарпатського університету, заслужена працівниця культури, кандидатка мистецтвознавства Жанна Зваричук. Саме вона впродовж багатьох років, за сприяння настоятеля собору о. Юрія Новицького і з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, організовує цей творчий фестиваль.

За словами редакторки програм радіо “Дзвони”, учасниці хору “Кредо” Марії Солодчук, мета фестивалю – об’єднати людей у прославі Господа.

«Фестиваль покликаний щоб ми разом прославляли новонародженого Ісусика і ділилися українськими традиційними надбаннями, які ми примножуємо з року в рік. Тож недарма фестиваль називається «Славу Богу співаймо». Якщо буде на те воля Божа, наступного року до фестивалю приєднаються і хори з сіл Івано-Франківської ОТГ», - каже Марія Солодчук.

Як зауважив у вітальному слові митрополит Володимир Війтишин, світ змінюється, а з ним і традиції. Тому дуже важливо колядувати і зберегти цю прекрасну традицію для майбутніх поколінь.

«Наші батьки і діди в часи переслідувань тягнулися до коляди. А зараз, коли нікого не переслідують і не забороняють прославляти Господа, все менше і менше людей колядують по містах і селах. Ми маємо відроджувати коляду, щоб цю прекрасну традицію передати для наших дітей. Дякую всім, учасникам і гостям фестивалю», - сказав владика.

Розпочала різдвяний фестиваль вертепом недільна катехитична школа “Воскресіння”. Опісля кожен хор виконував по дві-три колядки.

Особливо вразили присутніх, гості фестивалю – хор з Надвірної. У традиційних костюмах, під звуки трембіт та дримби вони виконали старовинні гуцульські колядки.

На завершення фестивалю всі хори та присутні спільно заколядували “Нова радість стала” та “Бог предвічний”.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Джерело