У неділю, 9 лютого, відбулися чергові «Читання з Богом», організовані редакцією архієпархіального журналу «Споконвіку було Слово» для передплатників та симпатиків часопису. Ця зустріч була присвячена першому випуску, який має промовисту назву «Що скажуть люди?»

Після короткого слова шефа-редактора о. Романа Терлецького й коляди-молитви присутні в залі поринули в непросту роздуму: нікому, звісно, не байдуже, що про нього думають інші й тим паче кажуть, але наскільки це впливає на нашу поведінку? І що важливіше: якими нас бачить Бог чи — люди?

Духовні відповіді на ці питання допомагав цього вечора віднаходити ієромонах, студит, духівник Українського католицького університету Лука Михайлович. Зокрема отець Лука, автор статей у «Слові» під рубрикою «Школа Літургії», наголосив на тому, що на Службі Божій слід найперше навчитися слухати. У цей час ми входимо в Єдину Жертву й мусимо усвідомлювати, що все вже зроблено для нас ще дві тисячі років тому, отож маємо завжди радіти. Досвід нашої віри побудований на стосунках, ми зустрічаємося на Літургії з живим Богом. Для того ж, щоб переживати Божу присутність, треба віддати найцінніше — час.

Відомі колядки в несподіваному аранжуванні подружжя з Івано-Франківська Олексія Каплунського й Христини Підлісецької, їхнє свідчення віри, передане простими й щирими коментарями поміж піснями, торкнули сердець присутніх.

З вуст читачів злетів щирий сміх, коли в залі пролунали гуморески заслуженого артиста України Володимира Пушкаря.

Опісля перерви, пам’ятних фото біля банера «Слова», а також приємних розмов-знайомств одне з одним (приміром, на «Читання з Богом» цього разу приїхала чимала група з Яремчі на чолі з о. Ярославом Кавкою) учасники дійства завдяки скайпові мали змогу почути з Австрії колишню журналістку ОТБ «Галичина» та телеканалу ІСТV Оксану Кваснишин, що зараз перебуває там на лікуванні. В останньому номері часопису в рубриці «Звідки мир» ідеться саме про цю мужню жінку, яка, попри те, що бореться з раком, на сьогодні є волонтером благодійного фонду «Міжнародна асоціація підтримки українців», працює над дисертацією, де психологія дуже тісно переплетена зі Святим Письмом. До речі, п. Оксана передала кілька Біблій, які трепетно прийняли в руки кілька читачів «Слова» під час розіграшу книг.

Львів’янка Христина Дорожовець, любителька подорожей та авторка статті про Кіпр «До святого Лазаря, фламінго і мандаринових садів», цього разу розповіла про незабутню мандрівку до Французької Рив’єри.

А після відеоролика-реклами Клубу мандрівників «Бернадетта», організатором якого є наш часопис, про цей новий проект розповіла його ініціаторка та фінансовий керівник «Слова» Оксана Мовчан. 

На завершення прекрасного вечора відбувся розіграш паломницької квітневої подорожі до Польщі «Слідами святого Папи Івана Павла ІІ», присвяченої столітній річниці від дня народження святого. Щасливим виявився номерок учительки Жарської Христини з Тисмениці, із чим її щиро вітали оплесками.

· “Святий Іван Павло Великий”. Виходить книга-інтерв’ю Папи Франциска про святого попередника

Нагадаємо, що в першому номері журналу матимете нагоду прочитати про юродивих, чия поведінка була викликом світові; про письменника-дисидента Миколу Руденка, котрий збагнув брехливість радянської системи й відкрив правду у Христі, за що його оголосили божевільним; про життя й діяльність дружини загиблого журналіста Георгія Гонгадзе — Мирослави; про те, що якби Діва Марія не вважала на те, що скажуть люди, то не прийняла б у своє лоно Ісуса; зрештою, про те, що й Сам Ісус не здійснив би місії спасіння, якби звертав увагу на людський осуд.

Читайте наше «Слово», мандруйте разом із нами. Творімо журнал разом!

Фото: Hrystyna Kostetska

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Повідомила Ліліана Лавренюк