Реколекції тривали три дні, протягом яких кожен працівник Курії мав нагоду послухати цікаві науки та духовно «перезавантажитися».

Сьогодні, 12 березня, в храмі св. священномученика Йосафата, що в Івано-Франківській Духовній семінарії, митр. прот. Борис Гобир виголосив останню, заключну науку в рамках днів духовної віднови для працівників Івано-Франківського Архієпархіального управління. Вона стосувалася теми «Покаяння».

«Тільки, коли правдиво віримо, що Бог є любов, зможемо пізнати рятівну силу Таїнства сповіді», – наголосив сьогодні проповідник.

З благословення Митрополита Володимира Війтишина протягом трьох днів о. Борис старався донести до працівників Курії цінність даних наук. За його словами, реколекції – це завжди повернення до чогось, пригадування.

Так, у своїй першій науці проповідник застановився над тим правдивим образом Бога, який має кожен із нас. На його думку, часто цей образ ми формуємо відповідно до того, якими бачили власних батьків у дитинстві.

«Часто наш образ Бога, як нашого батька, більше нагадує «образок», адже насправді Господь є досконалий у своїй Вітцівській любові до кожного з нас», – повчав о. Борис.

Наступного дня реколектант розповідав про гріх, як дію, що віддаляє нас від цієї Божої любові. За його словами, кожен вражений гріхом, має гріховну схильність, однак Господь дає сили та ласки протистояти своїм нахилам та з ними боротися. На прикладі наших прародичів Адама та Єви, отець-проповідник наголосив на тому, що ніколи не варто вступати у діалог з гріхом.

«Якщо будемо з ним говорити, щось йому доводити чи, Боже, борони, його навертати – неодмінно програємо цей бій та впадемо», – пояснив о. Борис Гобир.

Заключна наука стосувалася покаяння.

«Для того, аби щиро постати перед Господом в іспиті сумління, мусимо часто ставити собі доволі незручні питання. Тоді з цього буде добрий результат», – повчав реколектант.

На завершення віднови духа Владика Володимир Війтишин подякував о. Борису за щире та відкрите серце для голошення Божого Слова працівника Курії Архієпархії.

Завершилися дні віднови духа для працівників Івано-Франківського Архієпархіального управління спільною молитвою, в якій кожен подякував Всевишньому за гарно проведений час та просив благословення й надалі ревно виконувати свої обов’язки.

Довідка 1.

На сьогоднішній день до складу Івано-Франківського Архієпархіального управління входять особи, які, відповідно до своїх обов’язків, належать до різних відділів та структур: Канцелярії й Архіву, Фінансово-юридичного, Митрополичого трибуналу, Департаменту інформації та різних комісій.

Єпархіальна Курія – орган, призначений єпархіальним єпископ, який допомагає у керівництві дорученою йому єпархією. До її складу входять: Протосинкел, Синкели, судовий Вікарій, єпархіяльний економ, рада з економічних питань, канцлер, єпархіяльні судді, промотор справедливості, захисник вузла, нотарі та інші особи, яких єпархіяльний Єпископ добирає для належного виконування урядів єпархіяльної курії. Єпархіяльний Єпископ, якщо цього вимагають потреби або користь єпархії, може утворити в єпархіяльній курії також інші уряди (ККСЦ Кан. 243 – § 1-3).

Довідка 2.

Слово «реколекції» походить від латинського recollection, що означає відновлення. Це кількаденний період, посвячений духовній віднові через молитву, конференції і сповідь. Церква пропонує робити час від часу реколекції — перегляд своєї «колекції думок», переглянути, чого у душі забагато, а чого, можливо, не вистачає; може, щось треба придбати, а чимось, можливо, поділитися.

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Пасторальне планування

Квітень 2020
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3