З червня 2015 р. Б. на парафії святого Архистратига Михаїла м. Тисмениця  з благословення пароха о. Романа Микієвича та за підтримки БФ Карітас Івано-Франківськ УГКЦ, відбуваються зустрічі з дітьми та молоддю з особливими потребами. Різні заходи спрямовані на організацію змістового дозвілля, відпочинку, опанування практичних навиків та навиків соціальної адаптації.

Починаючи з лютого 2016 року, ці зустрічі стали систематичні. Кожного тижня, в п’ятницю о 17.00 молоді люди з особливими потребами приходять до храму, щоб разом корисно провести час. Ці заходи відбуваються в рамках проекту «Денний центр для людей з обмеженими можливостями»  за фінансування Карітас-Відень. Отже, протягом місяця ми маємо чотири зустрічі. Два рази відбувається гурткова робота, один раз тренінг соціальної адаптації і звичайно дозвілля. На даний час ми маємо десять учасників, троє з них приїжджають до нас з прилеглих сіл.

Перша зустріч у лютому була посвячена дню іменинника, адже троє учасників святкують взимку свій день народження. Оскільки, в цей день було свято Трьох Святих, усі найперше молилися на Службі Божій, приступили до Святого Причастя. А відтак святковий торт із запаленими свічками, цілющий карпатський чай і колядки створили теплу атмосферу в якій так легко дякувати Богові за найбільший дар – дар життя.

Не оминають своєю увагою нашу спільноту вчителі і діти із загальноосвітньої школи. Підготувавши цікаві вечорниці, радо запросили всіх нас. Все це відбулося на свято Стрітення 15 лютого. Враження неповторні. Кожен зміг пережити у своєму серці ввесь різдвяний цикл, поколядувати, послухати дотепні жарти, поласувати смачненькими пампушками… А опісля учасники спільноти «Українська Молодь – Христові» разом з працівником Карітасу Христиною Попадин, допомагали нашим друзям виготовити вітальну листівку за допомогою техніки скарпбукінг. Присутні, мали нагоду вдосконалити свої творчі вміння, поспілкуватись і познайомитись з новими друзями, а також, весело провести час!

Читайте також: Студентська та учнівська молодь Франківська молились за мир

19 лютого всі учасники брали участь у тренінгу соціальної адаптації «Що означає Твоє ім’я». Кожен міг почути і усвідомити значення та важливість свого імені. «Через святу Тайну Хрещення ми стали дітьми Божими. Тепер Ісус Христос кожного з нас знає на ім’я і кличе нас йти за ним. Після Хрещення кожен має Ангела Хоронителя, який провадить, підтримує, оберігає і допомагає. Кожен має свого святого заступника в небі до якого звертається у молитві» - так говорив о. Юрій, який провадив даний тренінг.

Попереду ще багато праці. Віримо і надіємося, що Господь благословляє всі наші наміри плани. А ми дякуємо всім хто допомагає нам не бути байдужими до тих хто так прагне нашої підтримки.   

«Захід відбувся в рамках проекту «Денний центр для людей з обмеженими можливостями» за фінансування Карітас Відень»

 

Повідомила Христина Попадин