Саме на цьому соборі був сформований Символ Віри, який молимося і донині.

20 травня 325 року римський імператор Костянтин скликав І Вселенський собор у Нікеї. Метою Собору було покласти край суперечці між єпископом Олександром і священником Арієм з Олександрії.

Основою єретичного вчення Арія, яке швидко поширювалося і знаходило багато прихильників, стало заперечення сприйняття Ісуса як Сина Божого. Арій стверджував, що Ісус таке ж творіння Господа як і людина, але більш досконале, що лише силою волі своєї і правильністю вчинків Він зміг досягти неосяжних вершин і був прийнятий Богом за свого Сина.

На Першому Вселенському (Нікейському) Соборі було засуджено аріанство як єресь, що не має нічого спільного з основами християнства. Собор затвердив постулат про єдиносущність Сина Отцю і Його передвічне народження, про сутність Ісуса як істинного Бога.

Повний список учасників собору не зберігся. Збереглися тільки резолюція, рішення та постанови. Собор тривав з кінця травня до кінця серпня. За свідченням Афанасія Великого, на Соборі були присутніми 318 єпископів.

Собор осудив і відкинув аріанську єресь й утвердив неспростовну істину – догмат: Син Божий є істинний Бог, народжений від Бога Отця перше всіх віків і так само вічний, як Бог Отець; Він народжений, а не сотворений, і єдиносущний з Богом Отцем. А 19 червня було прийнято головне рішення собору – Символ Віри – ясний і короткий виклад істинного вчення віри. Згодом, на ІІ Вселенському соборі у Константинополі, його доповнили.

Тоді ж були остаточно вирішені деякі питання внутрішнього життя Церкви, серед яких  встановлення дня святкування Пасхи. Ним стали вважати першу неділю після повного місяця, що настає після весняного рівнодення.

Нікейським Собором було прийнято і 20 канонів церковного життя, які стали надійною основою для подальшого розвитку Церкви. Між іншим було вказано, що перед прийняттям Тайни Священства і вступом до сану майбутні священики одружуються раз і на все життя..

Ще одним цікавим фактом є присутність на І Нікейському соборі добре нам знаного та любленого святителя Миколая.

Свою роботу Собор завершив 25 серпня того самого року.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

За матеріалами Інтернет-видань