На другий день після празника Зіслання Святого Духа Східна Церква святкує урочистість Святого Духа, Понеділок Святого Духа, що властиво доповнює величне святкування приходу Духа Утішителя і по народному називається Зеленими Святами.

Цього дня Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звершив Божественну Літургію в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська. Разом із Владикою молився також настоятель собору митр. прот. Юрій Новицький, канлер Курії Івано-Франківської Архієпархії прот. Віталій Федун та парафіяльний сотрудник о. Миколай Фреїшин.

Звертаючись до вірних під час проповіді, Митрополит Володимир роздумував над особою Святого Духа та закликав вірних часто звертатися до Нього, просячи всіх необхідних дарів та харизм.

«Празник П’ятидесятниці, після Господнього Різдва та Воскресіння, належить до найбільших свят Церковного року. Зшестя Святого Духа – це печать Божа на ділі відкуплення людського роду, що його виконав Ісус Христос. У цей день був посланий Дух Святий, щоби постійно провадити Церкву святістю. Він перебуває у святій Церкві і у серцях вірних, немов у храмі», - повчав проповідник.

 


Проповідь Митрополита Володимира у понеділок Святого Духа

За його словами саме Святий Дух є тим, хто постійно діє у Церкві та є душею Церкви. У тайні Святого Хрещення ми народилися для Бога водою і Духом Святим. У Тайні Миропомазання ми одержали печать дару Святого Духа. Святий Дух під час Божественної Літургії перемінює хліб у Тіло, а вино – у Кров нашого Божественного Спасителя. Силою Духа Святого ми одержуємо прощення провин, що підтвердив сам Христос: «Прийміть Святого Духа, кому відпустите гріхи, тому відпустять» (Ів. 20,21-22).

«Стараймося, щоби наша душа та наше серце було завжди приємним помешканням Святого Духа. Не забуваймо кожного дня проказувати цю чудову молитву до Святого Духа “Царю Небесний”», - закликав Владика.

Після спільної молитви Митрополит Володимир привітав усіх присутніх у храмі, а також і тих, хто єднався в молитві через онлайн-трансляцію, з цим величним святом – Зісланням Святого Духа.


Архієрейська Божественна Літургія в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового УГКЦ м. Івано-Франківськ 09|06|2020

«Ці свята є для нас дуже величні та урочисті. Вчора ми молилися з нашим Главою та Отцем УГКЦ Блаженнішим Святославом у Львові, бо ж там висвятили нового єпископа для наших українців в Австралії. Наші отці молилися в Дем’яновому Лазі, щоби підтримати ту традицію, коли наші діди-прадіди молилися за наших героїв. Вітаючи всіх Вас, просимо у Всевишнього Господа в Особі Святого Духа, щоби просвітив та оздоровив нас всіх від цього страшного вірусу, щоби Його зшестям оздоровилася наша земля, наші люди, наші сім’ї», - побажав Владика.

На завершення, Митрополит Володимир закликав усіх присутніх помолитися за Україну гімн «Боже Великий, єдиний».

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ