Італійська щоденна спортивна газета «La Gazzetta dello Sport» в середу, 24 червня, опублікувала лист Папи до відомого чемпіона: «Ви перетворили інвалідність на урок з гуманності».

Папа римський Франциск написав листа колишньому гонщику Алексу Дзанарді, який до цих пір знаходиться в реанімації в лікарні в Сієні. Нагадаємо, екс-пілота Формули-1 і серії CART збила вантажівка під час тренування на ручному велосипеді.

Папа пише особистого листа власною рукою, але, водночас його зміст виходить поза межі особистого характеру та надає неабияку соціальну вагу  та цінність параолімпійському спорту, в якому Дзанарді став не лише відгуком, але головним героєм. Величезний наголос в листі на значення «перезапуску», який є часто в центрі вчення Франциска, сьогодні важливий для всього людства і не лише у сфері спорту.

«Коли все здається втраченим, коли ви знаходитесь у темряві відчаю, фізичного чи психологічного болю і все, здається, втрачено, навіть коли ви покладені на коліна через тягар допущених помилок, завжди є другий шанс», – часто можна почути схожі духовні роздуми у вченні сьогоднішнього Понтифіка.

«Дякую за те, що ви дали сили тим, хто її втратив», – Папа написав Дзанарді.

Ось текст листа Папи до чемпіона:

«Дорогий Алессандро, ваша історія є прикладом того, як можна починати все заново після раптової зупинки. Через спорт ви навчали жити життям головного героя, перетворивши інвалідність на урок з гуманності. Дякую за те, що ви дали сили тим, хто її втратив. У цей момент, такий болючий для вас, я поруч із вами, молюсь за вас і вашу родину. Нехай Господь благословить вас, а Богородиця оберігає. По-братськи, Франциск».

Нагадаємо, Алекс Дзанарді втратив обидві ноги в автокатастрофі в 2001 році. Після ампутації гонщик повернувся до змагань, виступаючи в автоперегонах класу Touring car і інших. Як відомо, Дзанарді став чотириразовим Паралімпійських чемпіоном в класі ручних велосипедів.

За останніми повідомленнями, стан гонщика лікарі оцінюють як стабільний, але важкий.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

 

Джерело:Avvenire
© (переклад) Нова Зоря