У четвер, 25 червня, відбулося робоче засідання Митрополита Володимира Війтишина з представниками благодійних організацій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Основною темою на порядку денному стало обговорення можливої допомоги особам, які постраждали в наслідок паводкової ситуації на теренах Прикарпаття.

У зустрічі взяли участь представники благодійних організацій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Зокрема: представники Архієпархіального координаційного антикризового центру, директор БФ «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ о. Володимир Чорній та директор Мальтійської Служби Допомоги Роман Яручик.

На початку засідання, Митрополит Володимир разом із присутніми проаналізували благодійну та волонтерську діяльність Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ під час пандемії коронавірусу Covid-19. Після цього учасники наради зосередили увагу по вивченню ситуації щодо стихійного лиха на Заході України.

Митрополит Володимир наголосив на необхідності, як і у випадку з пандемією, першим кроком надати невідкладну допомогу найбільш потерпілим від повені, та скоорденувати дії усіх трьох благодійних центрів. Також Митрополит Володимир наголосив про важливість у цьому напрямку діяльності місцевих священників. На його думку одна і друга проблема вказують на потребу більш далекоглядніших заходів, які полягатимуть у формуванні ширшої волонтерської свідомості нашого народу. У цьому контексті присутні поділилися як власним досвідом, так і запозиченим досвідом у Західних партнерів, зокрема Німеччини.

Зокрема було заплановано, щоб на наступних зборах протопресвітерів, які, пригадуємо, відбудуться 1 липня, керівники усіх благодійних центрів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ представили проєкти для розвитку соціальної діяльності при парафіях.

Крім того, усім трьом благодійним центрам доручено ретельно моніторити ситуацію, щоби Церква могла активно долучитися до допомоги в подоланні наслідків повені.

Як перший крок, Мальтійська Служба Допомоги вже сьогодні відправляє три тони питної води та сто продуктових наборів до с. Нижнів Тлумацького р-ну. Також і БФ «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ вже цієї п’ятниці, 26 червня, доставить найбільш потребуючим сто продуктових наборів.

Пригадуємо, що 22 червня, МНС оголосило другий рівень небезпеки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Станом на 18:00 понеділка на Прикарпатті через підтоплення постраждали населені пункти у п’яти районах. У вівторок оголосили вже третій рівень небезпеки – червоний.

Від сильної зливи постраждав як Івано-Франківськ, так і цілий ряд районних центрів та сіл. Станом на 25 червня на Прикарпатті підтопленими залишаються 33 населені пункти. Тимчасово залишили свої домівки 143 людини.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ