Українська Греко-Католицька Церква, намагаючись допомогти постраждалим від паводків на заході України, запрошує усіх небайдужих огорнути постраждалих молитвою та співчуттям, а також долучитися до збору пожертв для допомоги найбільш потребуючим.

Рішення про збір пожертв для допомоги постраждалим від паводків у карпатському регіоні України було прийнято в понеділок, 29 червня 2020 року, під час ZOOM-конференції, яку Блаженніший Святослав провів із митрополитами УГКЦ в Україні та головою Відділу соціального служіння. Головною темою конференції був пошук відповіді на запитання «Як УГКЦ може допомогти постраждалим від паводків у Західній Україні?»

У онлайн-зустрічі під проводом Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава взяли участь владики Ігор Возняк, митрополит Львівський, Володимир Війтишин, митрополит Івано-Франківський, Василій Семенюк, митрополит Тернопільсько-Зборівський, та владика Василій Тучапець, голова Відділу соціального служіння УГКЦ.

У вступному слові Глава Церкви представив зусилля, які робить УГКЦ на найвищому рівні для подолання наслідків стихії. Зокрема, йшлося про повідомлення Апостольської столиці та відповідь Папи Франциска, який в неділю під час молитви «Ангел Господній» молився за постраждалих від повеней на Західній Україні.

Опісля владика Володимир Війтишин детально розповів про ситуацію в Івано-Франківській області, мешканцям якої повінь завдала найбільшої шкоди – затоплено від 6 до 8 тисяч помешкань. Архиєпископ представив також потреби жителів цього регіону – питна вода, продукти, засоби особистої гігієни тощо.

В ході зустрічі владики підтримали пропозицію синкелів соціального служіння, щоби єпархії, парафії та інші церковні інституції, яких оминула стихія, допомогли тим єпархіям та парафіям, які постраждали від руйнівної повені. В результаті було вирішено, що Львівська митрополія допомагає Івано-Франківській архиєпархії, а Тернопільсько-Зборівська митрополія – Коломийській єпархії.

Також, згідно прийнятого рішення, Патріарший економат забезпечив можливість складення онлайн-пожертви, за допомогою якої кожен небайдужий може вкласти свою лепту в допомогу потерпілим від стихії.

Пригадуємо, що УГКЦ продовжує допомагати постраждалим від паводків на заході України. Запрошуємо усіх небайдужих огорнути постраждалих молитвою та співчуттям, а також долучитися до збору пожертв для допомоги найбільш потребуючим!

Департамент інформації УГКЦ