У неділю, 5 липня, наша Церква відзначала подвійне свято: Всіх Святих Українського народу та, відносно нове, – свято Матері Божої Неустанної Помочі. Саме на честь цієї ікони посвячений один із храмів Івано-Франківська, в якому здійснюють своє душпастирське служіння отці та брати Чину Найсвятішого Ізбавителя (Редемптористи). До слова, саме в цьому році отці-редемптористи святкують 100-річчя їх перебування і працю в м. Івано-Франківську.

Щоби привітати громаду з храмовий святом та подякувати отцям-редемптористам за їхнє служіння, на парафію завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Наймолодші парафіяни щиро вітали свого Митрополита на церковному подвір’ї, а зібране духовенство на чолі з отцем-ігуменом Андрієм Цікалом, ЧНІ запросили  Владику очолити святкове богослужіння.

На початку візиту Митрополит Володимир освятив новий престіл, на якому відтепер буде здійснюватись безкровна жертва нашого Спасителя. Після чину освячення Архієрей звернувся до парафіян, пояснюючи кожну дію цієї молитви та розповідаючи про роль і місце святого жертовника в храмі.


Посвячення нового престолу в день празника МБНП

Освятивши престіл, Митрополит Володимир розпочав Архієрейську Божественну Літургію, на якій Владиці співслужили численні отці Чину Найсвятішого Ізбавителя та запрошене духовенство. Звертаючись до присутніх в часі проповіді, Владика роздумував над темою покликання до святості кожного християнина. Для цього, за його словами, ми маємо гарний приклад в особах наших українських святих та блаженних.

«Коли ми у цей день говоримо про всіх святих, то маємо на увазі не лише офіційно проголошених Церквою святих через особливий процес канонізації, не лише тих преподобних, мучеників, святителів, ісповідників, безсрібників, чудотворців, яких бачимо на іконах і до яких молимося під час Богослужінь. До всіх святих землі української належить і незліченна кількість невідомих святих наших братів і сестер у Христі, які добре сповнили шлях свого християнського вдосконалення», – зазначив Митрополит Володимир.


Проповідь Митрополита Володимира на парафії МБНП

Імена таких святих записані золотими літерами на небі та в історії нашого народу. Тому, – наголосив Владика, – нашим прямим обов'язком є пишатися ними, возвеличувати їхні подвиги й наслідувати їхні чесноти.

«Вони справді були «сіллю землі» та «світлом для світу» (Мт. 5, 13-14). Особливо потрібно пам'ятати християн-героїв у часи кривавих переслідувань, коли ревні християни йшли на муки з піснею на устах та інших заохочували до цього. Тому і ми наслідуймо їхню віру і їхнє життя. Спаситель сказав: «Хто визнає Мене перед людьми, того визнаю і Я перед Своїм Отцем Небесним» (Мт. 10, 32)», – закликав Митрополит Володимир.

На завершення візиту Владика привітав парафіяльну спільноту з храмовим святом. Окремі слова вітання полинули на адресу отців-редемтористів за їхнє ревне та жертовне служіння в нашому місті. Опісля всі спільно помолились «Боже великий, єдиний», заносячи свої молитви до Всевишнього за мир та спокій у нашій Україні.

Насамкінець Митрополит Володимир освятив воду, якою душпастирі окропили присутніх вірян.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ