В неділю 12 липня 2020 р. Б., на свято верх. апп. Петра і Павла, парох парафії Воскресіння Христового, Архікатедрального і Митрополичого собору митр. прот. Юрій Новіцький на запрошення міського голови м. Івано-Франківська п. Руслана Марцінківа освятив пам’ятну анотаціону дошку Михайлу Мулику почесному громадянину міста Івано-Франківська Михайлу Мулику (28.10.1920-25.01.2020 рр.), члену ОУН з 1937 року, вояку дивізії “Галичина”, учаснику битви під Бродами, багатолітньому в’язню радянських концтаборів, голові станиці Галицького братства колишніх вояків 1-ї української дивізії УНА.

У відкиритті пам’ятної дошки також взяли участь п. Руслан Марцінків – міський голова, п. Оксана Савчук – народний депутат України, директор музею визвольних змагань Ярослав Коретчук та мешканці міста.

Довідково

Михайло Мулик народився 28 жовтня 1920 року в селі Горожанка, нині Монастириський район Тернопільська область. Його батько Іван був підстаршиною Українських січових стрільців. Ще у юності став членом юнацтва ОУН, а в 1937 році став членом Організації Українських Націоналістів. За її завданням у вересні 1943 року вступив до лав дивізії «Галичина». Служив радистом. Учасник битви під Бродами у липні 1944 року. Потрапив у радянський полон. Два роки допитували в московській Луб'янській в'язниці. На 10 років позбавили волі й на п'ять — громадянських прав. Покарання відбував на вугільних шахтах у Московській області та в Республіці Комі.

Покарання відбував на вугільних шахтах у Московській області та в Республіці Комі.

Із заслання повернувся 1958 року. Оселився у Станіславі, тепер — Івано-Франківськ. Працював бухгалтером у виробничому об'єднанні «Прикарпатліс». 1989 року став членом культурно-наукового товариства «Рух». Був бухгалтером ліквідаційної комісії міськкому й обкому КПРС.

1991 року організував Товариство політичних в'язнів і репресованих. За рік із дивізійником Володимиром Малкошем створив Братство колишніх вояків «Галичини». Щороку 28 квітня святкував день створення дивізії «Галичина».

У 2017 році отримав звання почесного громадянина Івано-Франківська. Досі не реабілітований українською владою.

Помер 25 січня 2020 року в місті Івано-Франківськ. 27 січня 2020 року в Івано-Франківську відбулось прощання з Михайлом Муликом в Будинку смутку, що на вулиці Ребета, на яке зібралися рідні, близькі, представники влади та усі небайдужі містяни. Похований 28 січня 2020 року в Івано-Франківську на Алеї слави. Похоронне Богослужіння відслужив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні! 

Джерело