Це третя скульптура великомученика і цілителя св. Пантелеймона в Україні і, водночас, найвища!

Сьогодні, 14 липня, в богослужбовій каплиці обласного клінічного центру паліативної допомоги м. Івано-Франківська, відбулося освячення фігури св. Пантелеймона. Скульптура постала в хоспісі не випадково, адже з давніх-давен християни моляться до Господа саме за посередництвом св. Пантелеймона, просячи дару здоров’я та зцілення.

«Те, що ми сьогодні освячуємо цю скульптуру є дуже гарним знаком нашої набожності. Однак, ще важливіше є наслідувати у своєму власному житті ті чесноти, які мав св. Пантелеймон. Для нас всіх християн, особливо для лікарів, у цей нелегкий час пандемії коронавірусу, цей святий великомученик навчає, що нашою першою і найголовнішою зброєю є саме молитва», - наголосив о. Руслан П’яста, який здійснював чин освячення.

За словами Голови комісії у справах душпастирства охорони здоров’я та медичного капелана Івано-Франківського хоспіса о. Ярослава Рохмана, ініціатором цього будівництва став місцевий адвокат п. Андрій Пославський. Його бабуся свого часу перебувала в хоспісі, він її відвідував та розумів, що це за заклад. Свого часу п. Андрій також переніс важку недугу та молився власне до св. Пантелеймона. Коли ж видужав, задумав віддячитися святому, посприявши виготовленню цієї фігури.

Статую поставлена на подвір’ї хоспісу в каплиці св. Пантелеймона, що в Івано-Франківську по вул. Новаківського, 8.

«Це одна із найтяжчих лікарень нашої області, адже фактично всі її пацієнти – невиліковно хворі люди, які свідомі того, що вже не вийдуть із неї. Але ці люди стараються приймати ці хвороби не як покарання від Господа, але як дар, адже Христос є завжди той, хто співстраждає людині», - пояснює о. Ярослав Рохман.

Під час освячення фігури душпастирі також відвідали пацієнтів із мощами св. Пантелеймона, благословивши кожного.

Додамо, що Івано-Франківська статуя св. Пантелеймона Цілителя є третьою із відомих в Україні, станом на сьогодні, однак вона – найвища. Її висота становить 2,2 м. Виготовлена статуя із бетону.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ