В Івано-Франківську наближається до фінішу будівництво нового корпусу для учнів Католицької загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ст.-гімназії св. Василія Великого, що по вул. Шевченка, 11. В цьому приміщенні передбачені відповідні великі приміщення їдальні, яка уможливлюватиме усім учням повноцінне харчування, спортивного залу, у якому школярі матимуть необхідний простір для фізичного розвитку та актової зали, яка є невід’ємною частиною будь-якої школи.

Про завершальну стадію будівництва та терміни здачі в експлуатацію нової будівлі ми поговорили з адміністратором гімназії о. Маркіяном Букатчуком.

- Отче, найперше розкажіть на якому етапі сьогодні перебуває будівництво та чи зможуть наші гімназисти вже у вересні мати свої просторі спортивний та актовий зали?

- Протягом літа-осені минулого року будівельникам вдалося виконати всі фасадні роботи, встановити високоякісні алюмінієві вікна, а також змонтувати фасадні світлопрозорі конструкції. Окрім того, в новому приміщенні виконані усі штукатурні роботи. Нажаль, нашим планам повноцінно розпочати будівельні роботи на весні, а саме в березні, завадив карантин. Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ зосередила усі свої сили та ресурси тоді на допомогу потерпілим людям, однак станом на сьогодні проводиться інтенсивна робота по завершенні спорудження нового корпусу школи-гімназії. Таким чином, в новому приміщенні здійснюється монтаж електричного щитового обладнання та прокладання слаботочних мереж. Крім того, замовлені внутрішні двері, кухонне устаткування, ліфти та частково меблі.

- Фасадні роботи були виконані ще напередодні зими, а що із іншими внутрішніми роботами у новому приміщенні?

- Після закінчення зовнішніх робіт наші працівники розпочали облаштування внутрішніх систем, а саме системи опалення та вентиляції і кондиціонування повітря. Це дуже важливий крок, оскільки ми говоримо про дитячий заклад, де умови для навчально-виховного процесу повинні бути максимально комфортними та ідеально продуманими. Окрім того, ми паралельно розпочали оздоблювальні внутрішні роботи – шпаклювання стін, облаштування стель, монтаж плитки на стіни та підлогу.

- До вересня залишається трохи більше місяця, які роботи заплановані на цей період?

- Зараз перед нами стоїть чітке завдання – зробити все можливе, щоби з нового навчального року для наших школярів повноцінно запрацювала їдальня. Згодом в планах – ввести в експлуатацію приміщення спортзалу та актового залу. Тобто, в подальшому, плануємо роботи по шумопоглинанню спортзалу, встановленні підлогового покриття (в актовій залі, їдальні), оздобленні стель, монтажу світильників та облаштуванні приміщень меблями.

- Чим це приміщення буде унікальне?

- Насамперед, варто сказати, що для належного облаштування нового корпусу школи був виготовлений дизайнерський проект. Очевидно, не все так легко і гладко як би того хотілося, але ми впевнено йдемо до своєї цілі. Завдяки позитивній репутації з’являється все більше бажаючих навчатися у Католицькій гімназії, а тому цей новий корпус стане ще однією «родзинкою» нашого закладу, якраз завдяки повноцінним приміщенням їдальні, актового залу та спортзалу, які доповнять наш освітній осередок.

- І все ж таки, коли будівля буде здана в експлуатацію?

- Ми сподіваємося, що з Божою допомогою, вже у вересні з початком навчального року здамо в експлуатацію приміщення кухні та їдальні для повноцінного харчування школярів. Трішки згодом - актову залу та спортзал.

Додамо, що на сьогодні, Католицька загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст.-гімназії св. Василія Великого є єдиним католицьким навчальним закладом для дітей та молоді в нашій Архієпархії та в Івано-Франківській області. Завдяки численним благочинцям і жертводавцям, капітально відремонтована та оснащена сучасним обладнанням будівля колишньої Станіславівської Духовної семінарії на вул. Шевченка, 11 стала домівкою для школи-гімназії і була відкрита у 2014 р. Завдяки цьому понад 300 школярів отримали відповідні умови для здобуття якісної освіти.

Основною місією нашої школи є навчання та виховання молодих громадян України зігдно з високими принципами християнської моралі та відповідно до норм всебічного інтелектуального та культурного розвитку.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Розмовляв о. Володимир Лукашевський
для Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ