Сьогодні, 28 липня, наша Церква згадує визначну постать св. рівноапостольного князя Володимира. Для вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ це по-особливому святковий день, адже сьогодні свої іменини відзначає наш Митрополит Володимир Війтишин.

З цієї нагоди в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового численні парафіяни та духовенство прийшли привітати нашого Митрополита Володимира Війтишина та в спільній молитві просити для нього Божого благословення, міцного здоров’я та довгих років життя. Подячну Літургію очолив сам іменинник у співслужінні отців архієпархіального управління, протопресвітерів, душпастирів собору, ректорів Духовної семінарії та Академії Івана Золотоустого, а також інших запрошених отців.

Додамо, що Божественна Літургія відбулась за всіма правилами та вимогами карантину.

Під час урочистих молінь, у часі проповіді до присутніх звернувся Синкел у справах духовенства та священичих родин, митр. прот. Олег Каськів. Він розповів про роль святого рівноапостольного князя Володимира Великого в формуванні українців як християнського народу. Також о. Олег привітав усіх іменинників та Високопреосвященного Владику Володимира. «Сьогодні, у цей радісний день вітаю всіх вірних у храмі, а також тих, хто зараз молиться за допомогою онлайн трансляції. Особливе вітання лине сьогодні до наших іменинників в особі Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина. Нехай Господь обдаровує вас щедрими Божими ласками, а ваш покровитель Володимир буде заступником на многая і благая літа»,  звернувся проповідник.

Після спільної Літургії Владика закликав усіх присутніх брати приклад із правдивого покаяння та навернення св. Володимира, щоби своїм життям свідчити правдиву віру.

«Подвиг святого Володимира – приклад для кожного із нас, хто називає себе християнином, адже без покаяння та щирого навернення не зможемо досягти успіху ані в цьому, ані в майбутньому житті»,  переконаний Митрополит Володимир.

На завершення урочистих молінь Генеральний Вікарій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ митр. прот. Степан Балагура спільно з віцеекономом прот. Віталієм Максимівом, від імені Курії та духовенства, привітали Митрополита Володимира, бажаючи йому ще довго та добре провадити нашою Архієпархією. Опісля іменинника із радісним святом від імені Владики Василя Івасюка привітав прот. Павло Дутчак, бажаючи благословенного служіння у Христовому винограднику. До привітань долучились ректори Івано-Франківської Духовної семінарії та Академії Івана Золотоустого, подякувавши Митрополиту за батьківську любов та духовну опіку.

Згодом Владику також привітали представники влади та всі охочі вірні, які прийшли цього дня на спільну молитву.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ