У четвер, 30 липня, до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ організував інформаційну акцію.

Акцію провели спільно з Департаментом молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

Захід відбувся у центрі міста. Кожен охочий міг взяти участь у подорожі лабіринтом. Працівники та волонтери розповідали людям, що треба знати, аби подорож або ж працевлаштування були успішними та безпечними та що необхідно взяти з собою за кордон.

За словами директора благодійної організації Карітасу Івано-Франківської Архієпархії  УГКЦ отця Володимира Чорнія, вони надають постраждалим від торгівлі людьми психологічну та юридичну допомогу.

"Цією акцією ми намагаємося привернути увагу громадськості до цієї проблеми, розповідаємо людям куди вони можуть звернутися. Від початку року в нас вже зареєстровано 10 випадків. В основному це чоловіки, які потрапляють в трудове рабство. Тож ми радимо людям перш за все перевіряти організації з працевлаштування. В більшості постраждалі не перевіряли фірми, а їхали нелегально з людьми, з якими познайомились на вулиці. Рідко коли таких людей за кордоном рятує поліція. В нас зараз є 5 людей в Африці. Там є велика проблема, адже у них забрали документи, немає зв'язку з посольством. Щоб повернутися в столицю, їм треба пройти два кордони, а вони без документів. Ми намагаємося зараз вирішити ситуацію і повернути їх додому", - каже отець.

«Лабіринт можливостей» складається з 250 паперових коробок. Є десять станцій, під час яких учасник отримує запитання. І крок за кроком учасник, або уникає потрапляння у руки торгівців людьми і успішно досягає фінішу, або ж відповіді приводять учасників до ризикованих ситуацій, що у реальному житті виявилися б пасткою торгівців людьми.

У такий цікавий спосіб мешканці та гості міста можуть перевірити свою обізнаність щодо правил безпечної подорожі та працевлаштування.

Як зауважує заступник директора Департаменту молодіжної політики і спорту міськради Назарій Куземка люди, які постраждали від рабства бояться розголосу, що їх не зрозуміють.

"Люди більше довіряють громадським організаціям, ніж чиновникам. Наприклад, багато хто звертається до Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. А вони вже звертаються до нас і ми починаємо працювати з цими людьми, щоб визнати їх постраждалими. Є повний комплекс допомоги. Якщо людині присвоюють статус постраждалого, то ОДА видає довідку із зазначенням періоду необхідного для проведення реабілітації. Тоді ми складаємо оцінку потреб і всі разом думаємо над розв'язанням проблем", - пояснює Назарій Куземка.

Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ працює у напрямку протидії торгівлі людьми з 2004 року. Тут діє Консультативний центр з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Повідомила Юлія Данилів