22 вересня 2009 р. розпочали монаший подвиг три перші контемплятивні монахині Згромадження Господа і Діви Марії з Матара Чернечої родини Воплоченого Слова. Сьогодні закритий спосіб життя ведуть п’ятеро сестер.

«Контепляція – це споглядання, - пояснює настоятелька монастиря мати Марія Сліз, - споглядання Бога у тиші і віддаленні від світу. Контеплятивний монастир – це магніт і громовідвід водночас. Магніт, бо притягує Божу ласку. Громовідвід, бо відводить Божий гнів».

Також настоятелька зауважила, що у світі є багато людей, які Бога не знають і зневажають, тому мають бути контемплятивні монахи, які на противагу цьому Бога пізнають, люблять і ставлять.

Сестри у Бурштинському монастирі мають щодня 8 годин молитви, 8 годин праці і 8 годин відпочинку. Вони починають свій день о 5-тій ранку молитвою, lectio Divina (молитовне читання Святого Письма), Утренею та Літургією. Потім ще моляться упродовж дня і увечері, а поміж тим читають, навчаються, працюють по дому і в саду, шиють та вишивають.

Власними руками вони виготовляють гарні літургійні та ужиткові речі, кошти від реалізації яких спрямовують на будівництво церкви Святої Софії Премудрості Божої. Це храм на честь Ісуса Христа, Воплоченої Божої Мудрості, Слова Божого, «що оселилося між нами».

Наріжний камінь під спорудження цього храму благословив 3 серпня 2014 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, який тоді відвідав Бурштин в рамках Патріаршої прощі до Крилоса та підтримав ідею спорудження монастирського храму на взірець Святої Софії (м. Рим), що свого часу постала завдяки Патріархові Йосипу Сліпому. Пам’ятаємо також про Святу Софію в Константинополі та про Святу Софію Київську як колиски нашої прабатьківської віри. А тепер монахині Чернечої родини Воплоченого Слова дбають про спорудження Софії Бурштинської.

Наразі бригада будівельників зводить стіни храму, а в найближчих планах є накриття, щоб вберегти споруду від замокання в зимовий час.

До свята Різдва Пресвятої Богородиці контемлятивні сестри організували День відкритих дверей та імпровізовану крамничку надворі, де реалізували вироби своїх рук, аби зібрати кошти на покрівлю монастирської церкви.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Повідомила п. Мар'яна Стринаглюк