Бюро УГКЦ з питань екології видало Церковно-екологічний календар на 2021 рік, який має за мету сприяти усвідомленню, що земля – це Божий дар і спільне благо, і ми покликані славити Творця по-християнськи бережливим та відповідальним ставленням до природи, а особливо – до землі.

Видання є повноцінним церковним календарем, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії. Рівно ж, календар містить екологічні дати міжнародного екологічного календаря.

Церковно-екологічний календар на 2021 рік є перекидним, А5 формату, складається із 32 сторінок, вміщає 12 світлин Божих дарів землі для України. На кожній світлині міститься цитата Святого Письма про землю і нашу відповідальність за цей безцінний Божий дар. У нижній частині кожної сторінки міститься церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.

В календарі міститься компендіум вчення Церкви про Божий дар – землю. Тут подане вчення енцикліки Laudato Si Папи Франциска про відповідальність за землю як невід’ємну складову покликання кожної людини, життя в Христі та прослави Творця. Дуже важливими є презентовані тут моральні принципи для проведення аграрної реформи і відповідального ставлення до землі, сформульовані Синодом Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. Церковно-екологічний календар також унаочнює неймовірне багатство Божих дарів землі для України, яка володіє близько третьої частини світового банку чорноземів, проблематизує питання актуального стану землі і мотивує всіх зробити внесок для збереження землі як Божого дару, зменшивши власний екологічний слід, більш раціонально та помірковано використовуючи природні ресурси в повсякденному житті, мінімізувавши забруднення довкілля, вправляючись в екологічних чеснотах та нових стилях життя в Христі в ставленні до природи.

На звороті календаря розміщено Молитву християн у єдності зі створінням із енцикліки Папи Франциска «Laudato Si – Славен будь: про турботу за наш спільний дім».

Календар видано за партнерської підтримки ГО «Українська природоохоронна група» та Львівського національного аграрного університету.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології