Свій ювілей громада храму святкувала спільно з Митрополитом Володимиром.

У середу, 14 жовтня, з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин відвідав громаду с. Радча Лисецького деканату. В цьому році парафіяни відзначають поважний ювілей – 150-ліття від дня освячення місцевого храму.

Віряни радо вітали з хлібом-сіллю на церковному подвір’ї Митрополита Володимира, а отець-парох Зеновій Касько запросив Владику очолити святочне богослужіння.
Розповідаючи мешканцям Радчі історію свята Покрову Божої Матері, Владика звернув особливу увагу, що подія трапилась 911 року в Константинополі, але саме свято є надзвичайно близьке нашому народові.

«Свято Покрову Божої Матері було особливим для наших козаків, для Повстанської Армії, – наголосив Владика. – Богоматір завжди заступалась за синів і дочок України, які боролися за волю і добро для своєї рідної землі. Знаючи це, наші повстанці покладали на Пречисту Богородицю свою надію, віддаючись з синівською довірою до Неї». Проповідник також зазначив, що і в сьогоднішній час, коли знову численні сини і дочки нашого народу змушені боронити добробут України, ми у своїх молитвах повинні просити у Пресвятої Богородиці особливого заступництва для них. «Наш народ повсякчасно відчуває потребу опіки, помочі та заступництва Пречистої Діви Марії, а Вона, як турботлива Мати, спішить до нас в усіх потребах матеріальних і духовних, як до своїх улюблених дітей», - навчав Архієрей.

Після завершення спільної молитви Митрополит Володимир привітав громаду з їхнім святом. В особливий спосіб Владика подякував парафіянам, які ревно доглядають за красою Божого храму. Окрім того, Архієрей вручив спеціальні відзнаки для парафіян, в будинках яких служилася Божественна Літургія під час катакомбного періоду УГКЦ. Таких виявилося аж 60 родин!

Опісля Владика освятив дві пам’ятні дошки, які є спогадами про всіх священників, які в часи підпілля УГКЦ служили в с. Радча.

Завершилися урочистості спільною молитвою за всіх героїх та виконанням гумну «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!»

______________________

Джерело фото: facebook.com

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ