У суботу, 17 жовтня, дипломи Дяківсько-регентського інституту Івано-Франківського Богословського Університету отримали 10 випускників. За три роки свого навчання вони отримали фахові знання з музичних та богословських дисциплін, які допоможуть їм у праці.

Щороку по завершенню навчання відбувається урочисте вручення дипломів з Чином поставлення на церковних співців, читців та свіченостців, а також Архієрейська Літургія, яку очолює Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Співом супроводжує студентських хор, а диригують частини Літургії випускники - дяки-регенти.

Урочистості відбулись в храмі св. Юрія Побідоносця, настоятелем якого є ректор Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого митр. прот. д-р Олександр Левицький

Митрополит Володимир та присутні священнослужителі звернулись до випускників з напутнім словом та благословенням. Також на Літургії були присутні викладачі, студенти молодших курсів інституту, друзі, рідні.

«Ви можете собі подумати, хто ми такі, які можуть служити в Божому домі? Бог кличе до служіння, батьки приводили нас до храму, потім почули в серці покликання, щоб робити для Бога щось більше. Ви є покликані для більшого служіння, щоб прославляти Бога в тропарях, кондаках, прокіменах. Ми радіємо з вами, що прийшла ця хвилина, служити в Божому домі», - наголосив Митрополит Володимир.

Відзначимо, що цьогоріч виповнюється вже 10 років з того часу як відновив свою діяльність заклад, що формує церковних співців та регентів. За цей час дипломи отримало 60 випускників, які співають при храмах в містах і селах як нашої Архієпархії, так і інших Єпархій.

Зичимо новопоставленим співцям гідно прославляти Бога своїм співом у наших храмах.

Повідомила Любов Терлецька