В рамках відзначення храмового свята на парафії Царя Христа, монастиря оо. Василіян, відбулися також дияконські свячення та відкриття музею Владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ.

Починаючи від четверга, 22 жовтня, в храмі Царя Христа, що по вул. Незалежності, 181, розпочалася активна підготовка до храмового свята, яке відбулося в неділю. На запрошення отця-ігумена Артемія Новіцького, ЧСВВ, з реколекційними науками до громади завітав о. Ніканор Ситар, ЧСВВ.

У переддень празника Христа Царя єпарх Коломийський кир Василій Івасюк відвідав обитель монахів, що в Івано-Франківську. Перед початком служіння Великої Вечірні з Литією владика уділив піддияконські свячення чотирьом монахам-василіянам.

Дияконські свячення

Після нижчих свячень до новопоставлених піддияконів владика Василій звернувся такими словами: «Бог проникливо вдивляється у ваші очі і бачить випромінювання душі та запрошує прийняти піддияконське служіння, а також першим відкривати двері храму і ходити зі свічкою».

Наприкінці Великої Вечірні розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, кульмінаційним моментом якої стало дияконське рукоположення  нововисвячених піддияконів.

Відео ЛІтургії - https://www.facebook.com/parafijacarjakhrysta/videos/353843275674378

«Диякон зобов’язаний бездоганно служити Матері-Церкві, любити красоту храму і першим запалювати світильник слави в серцях людей. Благодать Святого Духа нехай допомагає нести гідно служіння у сучасному світі», – підкреслив владика Василій.

Опісля Божественної Літургії нововисвячені диякони висловили слова вдячності своєму святителеві, а також отцям-настоятелям.

Храмове свято

А вже в неділю, 25 жовтня, з нагоди храмового празника Христа Царя, правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк відвідав монашу обитель отців Василіян. Урочистості розпочалися з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Василій в співслужінні численого духовенства.

Відео ЛІтургії - https://www.facebook.com/parafijacarjakhrysta/videos/355882178952551

У своїй гомілії владика Василій звернувся до вірних такими словами: «Святе Письмо показує нам Христа Царя, який вже розіп’ятий керує людьми і не піддався на провокацію воїнів, які глузливо кричали: «Спаси себе самого» (Лк. 23:37). Ісус Христос руйнує фальшивий стереотип про царський сан, показуючи владу, яка базується на смиренні та любові».

Відкриття музею

Опісля Божественної Літургії всі процесійно вирушили до монашого дому, в якому владика Василій здійснив чин освячення музею, який був присвячений великій постаті для Василіянського чину – світлої пам’яті владики Софрона Дмитерка. В колекції музею зібрані документи, особисті речі владики, речі літургійного вжитку, листи, книги, подарунки, світлини з різних періодів його життя.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ
за матеріалами пресслужби Коломийської єпархії УГКЦ