«У кожній країні, де військове душпастирство чи капеланство є офіційно визнане державою, існують гарнізонні храми, у яких військовослужбовці збираються на молитву при різних нагодах та під час державних та військових пам'ятних дат», - такі слова сказав свого часу світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар. Відгук цих слів знайшов свій відбиток у події, яка трапилася у четвер, 29 жовтня, в Івано-Франківську.

Цього дня Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин освятив гарнізонну богослужбову каплицю святого сотника Лонгина. Ця каплиця стала першим місцем в нашому місті, де по-особливому будуть молитися за наших захисників, позаяк іншого гарнізонного храму доти не було.

Настоятель молодої парафії та військовий капелан о. Віталій Кузьмин, разом із численним духовенством, а також військовослужбовцями радо вітали Митрополита Володимира на подвір’ї новозведеної святині.

Увійшовши до храму, Владика освятив спершу святий жертовник, на якому тепер звершуватиметься безкровна жертва нашого Спасителя. В часі освячення Архієрей звернувся до громади, детально пояснюючи кожну дію священнослужителів, щоб вірні могли все правильно розуміти та виховувати в собі належну пошану до святого місця. Після благословення престолу було освячено і ввесь храм: спершу –зсередини, а тоді – ззовні.

Відтак розпочалась перша Архієрейська Божественна Літургія в новозбудованій святині. На ній Митрополиту Володимиру співслужили десять отців-капеланів, які неодноразово здійснювали своє душпастирське служіння на території ООС (АТО).

Після спільної молитви Митрополит Володимир подякував усім, хто спричинився до будівництва нової гарнізонної каплиці. Владика також вручив подячні грамоти усім жертводавцям, архітекторам, парафіянам та людям доброї волі, котрі допомагали зводити святиню. Далі Владика закликав усіх помолитись гімн «Боже великий, єдиний» за мир та спокій в Україні, а опісля уділив усім присутнім своє Архієрейське благословення.

Відтепер у гарнізонній каплиці святого Лонгина сотника щоденно будуть молитися за українських захисників, а також і самі воїни зможуть занести свої молитви перед престолом Всевишнього за своїх побратимів.

«Наш храм завжди є відкритий для всіх потребуючих, в особливий спосіб для усіх військових ветеранів, волонтерів та родин загиблих героїв. Ми завжди готові їм послужити, вислухати та підтримати. Саме тут тепер ми будемо молитися до Господа і за всіх наших героїв, які вже відійшли до вічності», - каже о. Віталій Кузьмин, настоятель парафії.

Гарнізонна богослужбова каплиця святого сотника Лонгина знаходиться в м. Івано-Франківську по вул. Чорновола, 119 А.

Графік богослужінь: щодня 09:00 год. та о 17:30 год. – Божественна Літургія.

Контактна інформація:

Тел. 068 339 34 22 - о. Віталій Кузьмин

Сторінка у Facebook - https://www.facebook.com/v.kuzmyn/

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ