У Всесвітній день науки Глава Католицької Церкви нагадує про те, що науковий прогрес потребує світла віри, щоби шанувати центральність людської особи.

«Суспільство збагачується діалогом між наукою та вірою, що відкриває нові горизонти для мислення. Науковий поступ слід просвічувати світлом віри, аби він шанував центральність людської особи».

У вівторок, 10 листопада 2020 р., Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку, проголошений ЮНЕСКО з метою підвищувати поінформованість громадськості про роль науки для мирного та сталого розвитку громад та привернути увагу до викликів, з якими зустрічаєтеся наука, Папа через Твіттер нагадав про важливість діалогу міг розумом і вірою.

Про це, зокрема, йдеться у першій енцикліці Святішого Отця Франциска «Lumei fidei» (2013), над якою почав працювати ще його попередник Венедикт XVI. У другому розділі цього документа читаємо, що світло віри, будучи поєднаним з «істиною любові», не є чимось чужим для матеріального світу, адже любов «завжди переживаємо тілом і душею». Світло віри просвітлює також матерію, відкриваючи шлях до гармонії та ширшого розуміння.

«Таким чином, погляд науки отримує користь з віри: вона заохочує науковця залишатися відкритим на дійсність, в усьому її невичерпному багатстві. Віра пробуджує почуття критичності, не даючи науковим пошукам задовольнятися своїми формулами і допомагає зрозуміти, що природа завжди є більшою. Заохочуючи захоплюватися таїнством створіння, – підсумовує Папа, – віра розширює горизонти розуму, щоб ще краще просвічувати світ, який відкривається науковому вивченню» (п. 34).

Джерело: vaticannews