В Івано-Франківську відбулося засідання медичних капеланів Архієпархії У четвер, 12 листопада, відбулися збори медичних капеланів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Збори відбувалися за участю Голови Комісії душпастирства охорони здоров’я Патріаршої Курії УГКЦ с. Севастіяни Карватської.

Участь у засіданні також взяли п. Мирослава Полець – заступниця Голови Комісії душпастирства охорони здоров’я Патріаршої Курії УГКЦ, о. Василь Пасічник – Синкел у справах капеланського служіння Івано-Франківської Архієпархії, о. Ярослав Рохман – Голова Комісії Івано-Франківської Архієпархії та медичні капелани. Зустріч відбулася у навчальному корпусі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Загалом у ній взяли участь 33 учасники.

Захід розпочався з молитви, після якої з вітальним словом виступив о. Ярослав Рохман. В ньому він привітав учасників та гостей зустрічі, дякував за те, що змогли прибути до Івано-Франківська.

Опісля з доповіддю про стан капеланського служіння в УГКЦ виступила с. Севастіяна Карватська. Від імені Блаженнішого Святослава вона подякувала капеланам за активне служіння та за пам'ять про кожного капелана, який захворів на COVID-19. Окрім того, сестра висловила думку про заслуги Блаженнішого, який на засіданні Кабінету Міністрів відстояв права Церкви на Богослужіння, за створення ним умов та рекомендацій для служіння. Також Голова Комісії заохотила і надалі священників дотримуватися правил індивідуального захисту задля убезпечення себе та ближніх від інфікування.

Далі кожен капелан поділився інформацією про своє служіння в умовах пандемії.

«Ми всі бажаємо добра для вірних, для себе, а тому мусимо пристосовуватися до нових умов служіння», – зазначив о. Василь Пасічник.

В свою чергу, о. Руслан П’яста презентував друковані видання Комісії, зокрема книги «Мистецтво бути поруч», «Агіотерапія посттравматичного стресового розладу», «Середина темної ночі є початком нового дня. Душпастирство у кризових ситуаціях».

На завершення о. Ярослав Рохман запропонував Комісії душпастирства охорони здоров’я Патріаршої Курії УГКЦ провести реабілітацію – духовне розвантаження для медичних капеланів та подякував гостям і всім присутнім за участь у заході.

Джерело: Комісія охорони здоров'я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ