Ця колекція унікальна тим, що аналогів їй немає в цілій Україні.

У 1907 році в Станіславівській (нині Івано-Франківській) семінарії імені Св. Свщмч. Йосафата було засновано богословську бібліотеку. Її першим меценатом став єпископ Андрей Шептицький, при приході на Станіславівську кафедру, де він у 1901 р. передав для неї свою особисту бібіліотеку великої вартості, зобов’язавшись щорічно офірувати 500 крон на поповнення бібліотечного фонду.

Сьогодні у бібліотеці Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого зберігають унікальну збірку стародруків, окремим із яких понад пів тисячоліття. Ці старовинні видання – з колекції Андрея Шептицького.

Ще на початку 20 століття він передав Духовенству Станіславова, чітко прописавши обов’язки читачів та бібліотекарів та умови зберігання літератури.

«Коли Митрополит Андрей Шептицький став єпископом, вирішив подарувати Станіславівській Єпархії власну бібліотеку великої вартості. За документом вказано, що кількість книг становила 3871 примірник, а також додано 3600 волюменів – це пергаментні сувої», – каже директорка бібліотеки Івано-Франківської академії Івана Золотоустого п. Іванна Стрихар.

Останні зникли ще у радянські часи, не дорахувалися бібліотекарі і частини книг. Але левова частка фонду збереглася.

Сьогодні у колекції майже 3000 стародруків. Найбільш унікальні – інкунабули. Видання створені від початку книгодрукування до 1500 року.

Більше дивіться у сюжеті Івано-Франківської обласної телерадіокомпанії «3-Студія».