У суботу, 21 листопада, в Україні, окрім свята святого Архистратига Михаїла, відзначали також День Гідности та Свободи. З цієї нагоди в Меморіальному сквері Івано-Франківська відбулися поминальні заходи.

Спершу священники відслужили панахиду за загиблими Героями Небесної сотні, українськими воїнами та всіма, хто віддав своє життя у боротьбі за незалежність нашої держави.
Цьогоріч, зважаючи на карантинні обмеження, вшанування вирішили провести без масових заходів, а лише панахидою та віче-реквієм у Меморіальному сквері.

Відтак, помолитися за героїв прийшли всього кілька десятків осіб - священнослужителі різних конфесій, представники влади, військовослужбовці, рідні та друзі загиблих на Майдані та на сході країни, небайдужі франківці.

Після спільної молитви о. Орест Путько, звертаючись до присутніх, зазначив, що подвиг загиблих Героїв України, незважаючи на жодні обставини, завжди залишиться для наступних поколінь неабияким прикладом безкорисливої любові, патріотизму та самопожертви.

На завершення до могил Героїв поклали квіти.

Також, цього дня на заклик Митрополита Володимира Війтишина у всіх храмах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ провели поминальні богослужіння за Героями Небесної Сотні та бійцями, які загинули у зоні АТО.

Символічно, що саме на день Святого Архистратига Михаїла припадає День Гідности та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Світлини: Юрій Рильчук

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за матеріалами місцевих ЗМІ