«Дорогі у Христі, нещодавно між нами лунала ангельська пісня-коляда, яка пронеслась відлунням по наших домах, селах та містах України, співаючи: «Слава на висотах Богу і на землі мир людям доброї волі», а вже сьогодні, у день Богоявлення Пресвятої Трійці, приводить нас свята Церква на церковні подвір'я, на майдани, на береги річок і озер, щоб освятити води України, святкуючи пам'ять хрещення Господа нашого Ісуса Христа в ріці Йордан», - такими словами звернувся Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин до вірних в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового під час Божественної Літургії з нагоди світлого празника Богоявлення Господнього.

19 січня наша Церква відзначає пам'ять хрещення Господа нашого Ісуса Христа в ріці Йордан. Також це свято називається Богоявленням, тому що саме того дня, під час Господнього хрещення, об’явилась світові Пресвята Трійця. Урочисті святкування в Івано-Франківську розпочались спільною молитвою в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового. Очолив моління Митрополит Володимир Війтишин.

Роздумуючи над Словом Божим, під час проповіді, Владика звернув увагу слухачів на важливості Святого Таїнства Хрещення в людському житті. На думку Владики, це Святе Таїнство покликане сприяти нашому спасінню, оскільки воно відкриває нам двері до інших Святих Таїнств. «Без Хрещення немає спасіння, немає безпосередньої участі у великій жертві нашого Божественного Спасителя», - мовив Проповідник. За його словами, сьогоднішнє свято покликане обновити нашу віру та надію, і запалити любов до Бога та ближніх.

Після Святої Літургії, Митрополит Володимир привітав усіх зі світлим празником, бажаючи міцного здоров’я та Божого благословення. Опісля на площі Андрея Шептицького відбувся Чин великого освячення води, який очолив наш Владика. На завершення молінь, священнослужителі Архікатедрального собору окропили нею всіх присутніх вірних.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ