26 квітня в стінах Івано-Франківської духовної семінарії розпочались трьохденні великопосні реколекції, завдання яких духовно приготувати семінаристів до світлого празника Воскресіння Христового. Особливістю для всієї семінарійної спільноти стало те, що вперше в історії  семінарії дні духовної віднови проводить архієрей. Реколектаном став преосвященний владика Миколай (Бичок), єпископ Австралії, Нової Зеландії та Океанії.

Реколекції розпочалися із богослужіння утрені, по завершенні якої владика Миколай розпочав першу науку з притчі про багатого і бідного монаха, наголосивши на духовній дорозі нашого життя. Він закликав, що не потрібно «тягнути» те, що є зайвим, бо далеко не дійдемо, а важливо перебувати у молитві та довірі до Бога. Також преосвященний владика говорить на прикладі тексту з Євангелії від Луки про дорогу до Емаусу, де вказує на дві речі, що можуть перешкоджати духовному зростанню: непізнання Ісуса і закритість.

У наступній науці єпископ наголосив на важливості реколекцій у духовній формації особи. «Час реколекцій – дні особливої присутності Божої благодаті у житті та ще більшої присутності Бога у покликанні», що означає покладатися на свого Творця і Він буде завжди присутнім у житті особи.

Джерело