В першу неділю серпня відбудеться Всеукраїнська проща вірних до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, що в с. Крилос. Її кульмінацією стане Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Патріарх Святослав. Про це повідомили сьогодні, 6 липня, під час зборів протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Під головуванням Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, в приміщенні Духовної семінарії зібралися усі протопресвітери для обговорення найважливіших подій, які відбудуться найближчим часом.

Після молитви духовними роздумами про блаженних новомучеників УГКЦ поділився о. Зореслав Котович – протопресвітер Долинський.

Спершу слово надали запрошеним гостям: представники опікунської ради ОДКЛ та БФ «Фундація доброчинців» подякували Митрополиту за плідну співпрацю та представили свої напрацювання щодо пропагування здорового способу життя.

Пані Зінаїда Федорук презентувала книги про основи християнського виховання дітей в школі.

Опісля, сестра Віталія Іванюк повідомила про вступ до катехитично-педагогічного інституту.

Генеральний вікарій Архієпархії митр. прот. Степан Балагура серед оголошення ряду нагальних питань застановився на проведенні прощ. За його словами, проща в с. Маріямпіль, яка відбулася минулих вихідних, пройшла на високому рівні. Проте, головна проща відбудеться в Крилосі.

Тема Патріаршої прощі до Крилоса стала центральною на цих зборах. Митрополит Володимир закликав усіх з належною відповідальністю поставитися до цієї події, адже це головна проща в році для Івано-Франківської Архієпархії. Також, після зборів Митрополит та оргкомітет прощі провели виїздне засідання в Крилосі.

Також о. Степан Балагура анонсував велику прощу до Архікатедрального собору у м. Івано-Франківськ, яка відбудеться з нагоди 10-ї річниці проголошення нашої Митрополії. Проща запланована на 13 грудня.

Серед іншого, о. Василь Качмарський презентував катехизм для молоді УГКЦ. Він висловив прохання поширювати видання серед молоді на парафіях.

На завершення зборів Віце-економ Архієпархії прот. Віталій Максимів презентував результати збірки на музей Голодомору. Як ми повідомляли раніше, музей, згідно проєкту, є унікальним та покликаний назавжди зберегти в пам’яті страшні події Голодомору. До будівництва музею залучають всіх можливих меценатів та фундаторів, а головою наглядової ради є Патріарх Святослав.

Наступні збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ заплановані на 7 вересня.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ