У неділю, 25 липня, в м. Галич відбулася історична подія - мощі блаженних новомучеників УГКЦ Владики Симеона Лукача та Владики Івана Слезюка урочисто та молитовно перенесли до новозбудованого храму, названого на честь блаженних мучеників Станіславівських.

За словами отця-протопресвітера Галицького Ігоря Броновського, коли вони почали формувати парафію, було багато думок, де саме спорудити храм. І вибрали найкраще місце: у центрі Галич-гори, біля дороги, яка веде до Івано-Франківська та Львова. Вона єднає західний і східний регіони з центральним.

На початку урочистостей присутні вірні та духовенство процесійною ходою вирушили центральною частиною міста до Галич-гори. По дорозі молільники співали духовні пісні та молилися за заступництвом наших блаженних новомучеників.

Прийшовши до новозведеного храму Блаженних священномучеників Станіславівських: Григорія Хомишина, Івана Слезюка та Симеона Лукача, священнослужителі поставили мощі на тетраподі для загального почитання.

Опісля в новому храмі розпочалася Божественна Літургія. Спільну молитву очолив Синкел у справах духовенства та священничих родин Івано-Франківської Архієпархі УГКЦ митр. прот. Олег Каськів. Взяти участь в богослужінні та цій історичній миті приїхало чимало вірних зі своїми душпастирями з цілого району.

Звертаючись до вірних під час проповіді о. Олег зазначив, що на відміну від людей гадаринського краю, про яких чуємо в сьогоднішньому Євангелії, блаженні священномученики, мощі яких сьогодні врочисто перенесли до цього храму, збудованого на їхню честь, вони прийняли Ісуса як свого Господа.

«Рівно 20 років тому вони були проголошенні блаженними цілої Католицької Церкви, а від сьогодні і назавжди будуть покровителями Вашого міста Галича», - зазначив о. Олег.

За його словами в нашій Церкві мощі діляться на два ступеня і від сьогодні в храмі на Галич-горі спочиватимуть мощі блаженного Івана Слезюка та блаженного Симеона Лукача Першого ступеня.

«Щоби у Вас були ці мощі, щоби наші блаженні Станіславівські новомученики стали Вашими Небесними покровителями, наш Митрополит Володимир Війтишин звернувся до цілого Синоду Єпископів УГКЦ і, отримавши від них дозвіл, передає сьогодні цю безцінну реліквію Вам», - вів далі священнослужитель.

Проповідник також розповів про історію цього храму, наголосивши на тому, що він збудований за дуже швидкий термін – чотири роки та чотири місяці. Це, - за його словами, - ніщо інше як Боже провидіння та Його благословення, щоби на цьому місці по-особливому почитали саме наших блаженних священномучеників.

«Господь сьогодні приходить до кожного з нас, як прийшов до тих мешканців гадаринського краю. Коли Бог наближається до людини, завжди дає їй вибір – жити з Ним чи без Нього. Час до часу і в нашому житті маємо нагоду вибирати. Господь ніколи не відкидає людину, навіть якщо людина обирає життя без нього», - підсумував душпастир та закликав завжди у своєму житті старатися обирати Бога так, як це зробили наші блаженні священномученики.

Після спільної молитви о. Олег прочитав Декрет Митрополита Володимира про виокремлення та передачу мощей блаженних Владик Івана Слезюка та Симеона Лукача до нового храму на Галич-горі.

Від імені Митрополита Володимира о. Олег Каськів прочитав та вручив подячні грамоти всім активним парафіянам, фундаторам та будівничим нової святині. Особливу нагороду, а саме – Ювілейну медаль Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ «150-ліття від Дня народження Блаженного Григорія Хомишина» отримав п. Орест Трачик, який багато спричинився до будівництва цієї святині.

Додамо, що храм на Галич-горі зведений на честь Блаженних священномучеників Станіславівських. Всі вони були активними єпископами та зазнали переслідування від комуністичної влади. У святині постійно перебуватимуть мощі тільки Владик Івана Слезюка та Симеона Лукача, оскільки до сьогодні невідомо, де похований світлої пам‘яті Владика Григорій Хомишин.

Запрошуємо взяти участь в освяченні храму, яке здійснить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в рамках свого візиту на Прикарпаття та участі в Патріаршій прощі до Крилоса.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ