Це місце стане благословенням для теперішніх та майбутніх поколінь, які живуть та житимуть у сивочолому Галичі. 

Сьогодні, 31 липня, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав здійснив чин освячення новозбудованого храму Блаженних священномучеників Станіславівських – Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка, що на Галич-горі.

З самого ранку на подвір’ї храму Блаженних священномучеників Станіславівських парафіяльна спільнота та численні вірні гучними оваціями зустрічали Блаженнішого Святослава, Отця і Главу УГКЦ.  Настоятель місцевої парафії протопресвітер Галицький о. Ігор Броновський радо запросив Блаженнішого очолити урочисті богослужіння.

Патріарх здійснив чин освячення храму та престолу, на якому буде здійснюватися Безкровна жертва Спасителя. Апогеєм свята стала Архієрейська Божественна Літургія, яку звершив Патріарх у співслужінні Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, настоятеля парафії протопресвітера Галицького о. Ігора Броновського разом з численним запрошеним духовенством Івано-Франківської Архієпархії.

В часі проповіді, роздумуючи над Євангелієм від Матея, Блаженніший Святослав наголосив на тому, що людина живе завдяки тому, що Бог її оживляє.

«Коли щоранку прокидаємося, маємо усвідомлювати, що це не просто я дихаю, це Господь дихає мною. Як пережити на собі дотик живого Бога? Торкнутися Бога можна не рукою, а вірою. Віра – цілковита довіра до Того Єдиного, від Кого залежить моє життя і здоров’я. Віра в Того, хто дає надію на життя після смерті, дає силу пережити навіть смертельні часи», – сказав Блаженніший Святослав.

Патріарх додав, що Господь сам обрав момент для освячення храму в Галичі, адже сьогоднішній день вимолили саме вони – блаженні Станіславівські священномученики.

«Сьогоднішній день показує весь зміст цієї історичної події. Вперше в історії нашої Церкви ми освячуємо храм на честь українських священномучеників Станіславівських. Господь прийшов до Галича, поспішив до вас. Божественна Літургія тому і зветься службою Божою. Бог сам приходить до вас, щоб вам послужити. Господь хоче вас особисто торкнути, не краєм одежі, а своїм тілом і кров’ю», – промовляв Блаженніший Святослав.

Предстоятель закликав галичан берегти та любити свій Галич, щоб його історія не зупинилася, а тільки процвітала.

«У Галичі – коріння нашої церкви, нашої державності, і воно є живим. Як багато загарбників хотіли нищити та загарбувати ці землі. Але Галич є і це коріння дає паросток надії на майбутнє. Благословення Боже, яке завжди є з вами, – запорука на добре та світле майбутнє», – звернувся до присутніх Патріарх.

Після спільної молитви Владика Володимир подякував Патріарху за його велику любов до Прикарпаття, а особливо до Галича. Митрополит наголосив на тому, що в офіційному титулі Глави УГКЦ є ті два міста – Київ та Галич, а тому тут завжди очікують на Його Блаженство.

В свою чергу, Блаженніший Святослав подякував Митрополиту Володимиру та пароху храму о. Ігору Броновському, сказавши: «Хочу подякувати за те, що ви чуваєте над людськими душами, адже людина є храмом Святого Духа. Саме для того, щоб можна було сповнити людину Духом Святим, будуються великі видимі храми».

Парох парафії Блаженних священномучеників Станіславівських о. Ігор подякував Патріарху та просив пастирського Благословення.

«Галич – це Патріарша парафія, яка повинна бути взірцем душпастирства на живій парафії, де відбуваються зустрічі з живим Христом. Бажаю, щоб  у вашому храмі була катехизація для навчання дітей християнської віри, соціальне служіння для усіх потребуючих та жива спільнота вірних», – виголосив побажання Блаженніший Святослав.

Предстоятель уділив своє благословення усім присутнім та вручив Патріарші грамоти з нагоди освячення храму Блаженних священномучеників Станіславівських.

Завершилися урочистості молитвою за Україну «Боже, великий, єдиний, Нам Україну храни».

Варто пригадати, що в неділю, 25 липня, в м. Галич відбулася історична подія - мощі блаженних новомучеників УГКЦ Владики Симеона Лукача та Владики Івана Слезюка урочисто та молитовно перенесли до новозбудованого храму, названого на честь блаженних мучеників Станіславівських.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ