Впродовж свого існування Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ активно розвиває працю в соціальному напрямку, вкотре доводячи актуальність слів святого апостола Івана Богослова, який вчив, що неможливо любити Бога, якого не бачимо, коли не любимо ближнього, якого бачимо.

В одному зі своїх останніх інтерв’ю, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, розповідаючи про пріоритетні напрямки діяльності Церкви, наголосив, що сьогодні для неї (Церкви) дуже важливо бути поруч з людьми не тільки у храмах, а всюди: в садочку, у школі, у біді, у хворобі.

«Зараз такий час, коли ми не можемо просто сидіти і чекати, що до нас хтось прийде, а маємо самі йти назустріч людям», – сказав Митрополит Володимир. Яскравим підтвердженням цих слів є активна соціальна діяльність Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Варто згадати про останні ініціативи:

З початком воєнних дій на Сході нашої держави, Греко-Католицька Церква на Прикарпатті, об’єднуючись з різними волонтерськими рухами, розпочала активну підтримку українських бійців, забезпечуючи їх одягом, засобами захисту, медикаментами та навіть їжею. Частим явищем стали також численні духовно-психологічні реабілітації для ветеранів АТО/ООС.

Ще одним викликом для всього людства стала пандемія COVID-19, до якої ніхто не був готовий. При Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні був створений Координаційний антикризовий центр-онлайн, стараннями якого було згенеровано немалу суму на підтримку медиків та хворих на коронавірус.

Паралельно тривав процес, який триває й досі - це надання основних продуктів харчування та обідів для малозабезпечених людей, осіб похилого віку чи осіб з інвалідністю та членів багатодітних сімей.

Не менш важливим для Церкви було стати підтримкою для людей, котрі постраждали внаслідок повеней, які влітку 2020 р. завдали численних збитків мешканцям Прикарпаття. Допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни та будівельних матеріалів отримали люди з підтоплених районів області.

Сьогодні Лікувально-Діагностичний Центр св. Луки, Івано-Франківського Архієпархіального управління УГКЦ, продовжує допомагати малозабезпеченим особам та людям з інших пільгових категорій. Тільки за перші пів року 2021 р. ЛДЦСЛ надав 5 811 безкоштовних та пільгових послуг для 826 осіб. Загальна сума допомоги становить 619 213 грн.

Здійснюючи численні акти допомоги та підтримки, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ стає на крок ближчою до усього суспільства та кожного зокрема, адже в часі біди та незгод Церква не може залишатися осторонь, а має знаходитися поруч з надійним плечем опори, підтримки й допомоги.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ