У неділю, 22 серпня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин освятив новозбудований храм Святого Пророка Іллі, що у с. Жалибори, Галицького району.

Традиційно, Владику зустрічали на подвір'ї святині. Діти вітали Митрополита хлібом-сіллю, а отець-парох Володимир Гаврилко запросив предстоятеля очолити Архієрейську Божественну Літургію. Спершу Владика Володимир здійснив чин освячення нового храму та престолу, на якому буде звершуватись безкровна жертва нашого Спасителя.

По завершенні Чину освячення храму Митрополит очолив Божественну Літургію у співслужінні численного духовенства.

В часі проповіді Архієрей звернувся до усіх присутніх.

«Ми спорудили цей храм рукотворний, щоб він допомагав нам розбудовувати храм нерукотворний. Духовні храми людських душ сьогодні потребують бути оновленими, бо в минулому столітті вони були нищені комуністичним режимом. У святій Церкві ми отримуємо особливу благодать», – переконаний Митрополит Володимир.

Також, у своєму слові до вірних Владика Володимир пояснив значення храму для кожного християнина, після чого подякував парафіянам за велику жертовність. «Будівлю храму ми називаємо церквою, бо свята Церква в цій будівлі збирається для звершення свого служіння Богові. Тому храми мають свій устрій, в якому все нагадує нам про Бога та Царство Небесне», – розповідає Архієрей. Також Владика зазначив, що імена вірян та всіх жертводавців уже назавжди вписані в духовну історію цієї парохії та нашої Архієпархії.

По завершенні Божественної Літургії Митрополит уділив усім присутнім своє архієрейське благословення.

На завершення візиту Митрополит вручив подячні грамоти жертводавцям та усім, хто спричинився до спорудження храму. Після чого всі спільно помолились «Боже великий, єдиний», заносячи свої молитви до Всевишнього за мир та спокій в Батьківщині нашій Україні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ