«Сьогодні ми, святкуючи 30-ту річницю Незалежності України, заносимо наші молитви за всіх братів і сестер українського народу, які віддали свої життя, щоб сьогодні ми мали вільну, незалежну державу», – про це Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин сказав під час святкової Божественної Літургії в Митрополичому соборі Воскресіння Христового.

Мешканці Івано-Франківська зібралися в центральній святині міста, щоб розпочати урочисте відзначення Дня Незалежності спільною подячною молитвою за рідну Державу. Разом з Митрополитом Володимиром спільно служили священники Архікатедрального собору. 

«Сьогодні ми молимося подячну молитву Господу за Його великий дар і любов до нас. Господь вислухав усі молитви нашого українського народу, який пережив терпіння, сльози, переслідування, тюрми і ув’язнення наших батьків, які стреміли, щоб існувала наша незалежна Батьківщина Україна. Щоб ми мали свою мову, історію, Богом даровану землю», – звернувся до вірних Митрополит Володимир

Архієрей наголосив на тому, що українці переживали важкі часи, але перемагають ті, хто йде до кінця. В особливий спосіб Митрополит Володимир висловив співчуття про загибель воїнів, які боронять нашу незалежність сьогодні.

«Надзвичайно важко слухати, що в переддень незалежності маємо убитих бійців, які боронять нашу землю. Вічна їм пам’ять! Хай всемилостивий Господь обдарує їх на небі найкращими ласками, бо вони на жертовник України віддали своє життя, щоб ми з вами будували нашу рідну незалежну Батьківщину», – сказав Владика.

Митрополит привітав прикарпатців і побажав, щоб усі українці об'єдналися навколо великої ідеї «Бог і Україна». 

«Ми хочемо жити, творити і будувати Україну, слідуючи Божим законам і заповідям. Тільки з Божим благословенням ми зможемо жити і працювати у нашій вільній незалежній Україні», – звернувся з побажаннями Архієрей. 

Завершилася Божественна Літургія спільною молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ