Сьогодні, 30 серпня, в рамках конференції керівників закладів освіти, в Католицькому ліцеї ім. св. Василія Великого відбулося підписання Меморандуму про співпрацю Церкви та освітніх закладів Івано-Франківської ОТГ. Підписання документу відбулося між Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ, представниками ПЦУ на Прикарпатті та виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

Метою підписання Меморандуму є об’єднання зусиль Сторін, спрямованих на духовний розвиток, супровід та підтримку учнів, батьків та вчителів в закладах освіти Івано-Франківської міської територіальної громади.

У вступному слові Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин подякував представникам влади та духовенству за спільну християнську позицію.

«На сьогодні Галичина відрізняється від Східної України релігійністю, тому що наші дідусі та бабусі зуміли її зберегти та передати в спадок. Церква завжди була зі своїм народом. З Церкви прийшла освіта. Те, якими будуть наші діти і внуки, залежить від нас з вами. Наше корінне населення – християни, тому потрібно відстоювати наші права. Адже мова йде про наше найдорожче – дітей, яким ми повинні дати все, що ми зуміємо», – наголосив Владика Володимир.

Архієрей пояснив поняття міжконфесійності предмету «Християнська етика».

«Це не православна чи католицька етика, але християнська. Ми не маємо вчити дітей різниці. Там, де є Бог, є любов. Тому маємо любити дітей, Україну, один одного і вчити їх добра. Наше сьогоднішнє підписання – це підтримка вчителів, які будуть викладати християнську етику. Ми будемо відстоювати вас перед цілим світом. Ми всі маємо працювати, щоб любов до Бога та України проростала в наших дітях», – сказав Митрополит Володимир.

Напрямки співпраці, згідно з документом, передбачають взаємодію у сфері виховання та духовний супровід учасників освітнього процесу. А також співпрацю в організації й проведенні духовних зустрічей, семінарів, вишколів для батьків, вчителів та учнів закладів освіти та сприяння діяльності освітніх капеланів.

Востаннє подібний Меморандум про співпрацю між міською освітою та Церквою в Івано-Франківську був підписаний у 1992 році.

«Для нас дуже важлива співпраця з Церквою. Хто вірить в Бога, буде вірний Україні. Ми маємо багато чого навчитися від Церкви, як інституції. Ми повинні бути складниками розвитку живої парафії. Гадаю, що просто необхідно створити курси підвищення кваліфікації для вчителів християнської етики, щоб не було лише формальним викладанням. Сьогодні я закликаю кожного керівника співпрацювати зі священниками, поглиблювати знання», – закликав до співпраці мер міста Руслан Марцінків.

Проте, варто наголосити, що підписання меморандуму про співпрацю не наділяє освітні заклади правом викладання предмету «Християнської етики», як основного. Наразі дисципліна буде викладатися, як факультатив в позаурочний час в середній та старшій школах. Та все ж, його підписання сприяє пошуку шляхів надання духовного супроводу освітян та школярів.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ