Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та члени міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» співпрацюватимуть у законотворчій сфері з метою вирішення питань державно-церковних відносин.

Така домовленість була досягнута під час зустрічі релігійних діячів і парламентарів 6 вересня в Києві. Це вже сьома зустріч у рамках діалогу між ВРЦіРО та цим депутатським об’єднанням.

Присутні сформували перелік актуальних законодавчих ініціатив, які потребують внесення поправок, доопрацювання чи цілковитого відхилення. Учасники зустрічі також визначилися з законодавчими ініціативами у сфері забезпечення свободи совісті та віросповідання, які доцільно опрацювати та внести до парламенту в якості проєкту закону. Серед них такі:

  • скасування вимоги нотаріального посвідчення підписів на протоколах релігійних організацій, що подаються до державного реєстратора;
  • упорядкування процедури направлення на альтернативну службу;
  • забезпечення права лікарів та медичного персоналу на відмову від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.

Також члени МДО «Цінності. Гідність. Родина» сприятимуть ухваленню у другому читанні проєкту Закону «Про Службу військового капеланства» (реєстр. № 4626) в редакції, підтриманій членами ВРЦіРО.

Крім цього, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій висловили підтримку пропозиції безкоштовно повернути Костел св. Миколая в Києві у власність Римсько-Католицької Церкви в Україні, як це передбачено законом і зобов’язаннями держави перед Радою Європи. Передача храму у власність Церкви дозволить нарешті реконструювати цей храм, який є пам’яткою архітектури, врятувати від теперішнього аварійного становища і наслідків нещодавньої пожежі.

Присутні домовилися, що під час нової сесії Верховної Ради України зустрічі між представниками ВРЦіРО та МДО «Цінності. Гідність. Родина» знов проводитимуться щомісяця, а за потреби – частіше.

Джерело