У вівторок, 7 вересня, в Івано-Франківській духовній семінарії відбулися збори протопресвітерів Архієпархії, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Засідання пройшло з дотриманням усіх карантинних вимог.

Розпочались збори духовним словом о. Богдана Куриліва, в якому священнослужитель роздумував над уривком з Псалма 98: «Господь царює нехай тремтять народи». За його словами Господь справді є Царем всього видимого і невидимого, а тому в Його присутності кожен повинен зберігати острах та трепет, особливо під час молитви.

Спеціальними гостями зборів стали головний лікар інфекційної лікарні Івано-Франківська п. Микола Стовбан та головний санітарний лікар області п. Руслан Савчук, які наголосили на важливості вакцинації від коронавірусу. Владика Володимир подав пропозицію, щоб отці надали можливість медикам в храмах своїх громад розповідати про вакцинацію. Отець Віталій Максимів в свою чергу запропонував відкрити при лікувально-діагностичному центрі Св. Луки пункт щеплення.

Опісля, генеральний Вікарій Архієпархії митр. прот. Степан Балагура наголосив, що варто взяти до уваги рішення Синоду Єпископів та декрети Митрополита Володимира щодо служіння Літургії щодня, зокрема у більших парафіях.  Отець Степан також зазначив, що з’явився новий поділ сіл по ОТГ, що дозволяє за потреби подавати пропозиції щодо зміни території окремих протопресвітеріатів згідно з поділом ОТГ.

Серед іншого, Голова Катехитичної комісії о. Василь Качмарський розповів про працю катехитичної комісії та катехитичні курси, які вимагають додаткового оголошення на парафіях. Отець також анонсував конкурс короткометражних фільмів Патріаршої Катехитичної комісії.

Згодом, пані Галина Гришко – Голова Комісії у справах освіти і виховання, розповіла про нещодавно підписаний меморандумом про співпрацю Церкви та закладів освіти.

Опісля о. Євген Андрухів представив інструкцію планування будівництва, розпису та збереження храмів.

Про працю медичних капеланів та прощу медичних працівників у Крилосі, яка відбудеться в червні 2022 року, розповів о. Ярослав Рохман.

В свою чергу, директор Департаменту інформації Архієпархії та головний редактор часопису «Нова Зоря» о. Іван Стефурак з радістю повідомив, що є парафії, які почали активніше передплачувати Нову Зорю. Також, отець вкотре зазначив, що це єдиний часопис, який залишився в УГКЦ, а тому нашим завданням є зберегти його в якомога кращому вигляді.

На завершення прот. Віталій Максимів – віце-економ Івано-Франківської Архієпархії звернув увагу присутніх на те, що найближчим часом, на численні прохання отців-протопресвітерів, буде відкрита церковна крамниця «Нова Зоря» у приміщенні навчального корпусу Архієпархії, що по вул. Владики Софрона Мудрого.

Наступні збори протопресвітерів заплановані на 5 жовтня цього року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ