Нещодавно, 7 вересня, в Івано-Франківську відбулась зустріч-семінар єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології. Її центральною темою стала підготовка до екологічних місій і відзначення 14 вересня дня Бога Творця як дня молитви за збереження Божого створіння – природи.

«Екологічні місії 2021 будуть присвячені популяризації екологічної енцикліки Папи Франциска «Славен будь» та плеканню сталої екологічної культури згідно екологічного вчення Церкви», – констатує професор Володимир Шеремета, керівник Екобюро УГКЦ. Особливу увагу, відповідно до теми року, буде присвячено питанням органічного землеробства, на які церковні екологи шукали відповіді під час зустрічі з п. Оксаною Соколан, головою Івано-Франківського обласного центру Всеукраїнського громадської організації «Клуб органічного землеробства».

Духовними екоімпульсами на тему екологічного служіння задля збереження спільного Божого дому поділився о. Дмитро Сенейко, екс-очільник Екологічного бюро УГКЦ у Дрогобицькій єпархії.

Екологічна спільнота УГКЦ висловлює щиру вдячність о. Дмитру Сенейку за розвиток екологічного служіння та плекання християнської культури бережливого ставлення до Божого створіння – природи в Дрогобицькій єпархії, а також вітає його наступника, о. Андрія Комара, єднаючись у молитві за їх нові служіння, довірені Церквою.

Під час робочих засідань відбулась жива та динамічна презентація катехизму для молоді «Ми йдемо з Христом», яку провів о. Олег Кобель, референт Екобюро УГКЦ у Стрийській єпархії, акцентувавши особливу увагу на темі християнської відповідальності за створений Богом світ – природу, яка є органічно присутньою у всьому виданні.

Джерело