В Івано-Франківській духовній семінарії завершилися дні духовної віднови. Другий день віднови духу розпочався із Божественної Літургії, яку очолив реколектант о. Тарас Огар у співслужінні ректорату та духівників семінарії.

Друга наука розпочалась із євангелія від Матея 2:13-5, 19-23. Отець Тарас розповів, що Єгипет – це місце, де євреї були в рабстві, тому Йосифу потрібно було втікати разом з Ісусом та Марією. А також наголосив: «Мовчання Йосифа означає, що він був людиною контемпляції.», – цитуючи Папу Івана Павла ІІ. Ще однією характеристикою цього святого є праця. Фізичною працею займались переважно невільники. Ісус же успадкував усі ці навички, тим самим освятивши  людську працю.

Основою третьої науки було євангеліє від Луки 2:41-51, де йшлося про те, що св. Йосиф є відповідальним батьком. Він не підпорядковує собі Ісуса, а радше сам підпорядковується Йому. Йосиф Обручник спеціально перебував у тіні Небесного Отця, щоб Ісус міг зрозуміти хто є Його справжнім батьком. 

Четверта наука почалася з молитви Папи Івана-Павла ІІ до св. Йосифа за священників. В цій останній науці реколектант наголосив на особливому покликанні, служінні святого. Він є добрим провідником для Ісуса, адже повністю віддався Господу, слухає Його не сумніваючись, та все робить впевнено.

По завершенню реколекцій префект семінарії, бр. Іван Харевич, від імені ректора висловив вдячність о. Тарасу Огару за проведені науки, після чого всі семінаристи заспівали реколектанту «Многая літа». Опісля, за традицією семінарії, о. Тарас покропив всіх братів свяченою водою.

Джерело