З 23-26 вересня у Римі буде відбуватися Пленарна асамблея Ради єпископських конференцій Європи (CCEE). Цього року інституція, котра об’єднає єпископські конференції європейського континенту, відзначає свій 50-літній ювілей. Синод УГКЦ представляє Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ.

Зустріч президентів єпископських конференцій та очільників Церков свого права Європи розпочнеться спільною месою у соборі святого Петра у Ватикані, яку очолить Святіший Отець Франциск. У головній базиліці католицького світу на гробі святого апостола Петра учасники Асамблеї також проголосять Ісповідь віри та помоляться на гробі святого папи Івана-Павла ІІ.

Ювілейна зустріч Ради єпископських конференцій Європи буде присвячена темі «Чого очікує сучасна Європа від Церкви». Робоча програма Пленарної асамблеї передбачає участь та слово кардинала П’єтро Пароліна, Держсекретаря Святого Престолу, та зустріч з Серджо Маттарелла, президентом Італійської республіки.

Додамо, що Рада єпископських конференцій Європи включає в себе 33 діючі європейські єпископські конференції в особі їх президентів, а також Главу Синоду Єпископів УГКЦ, Архієпископів Люксембургу та Князівства Монако, Архієпископа маронітів Кіпру, Єпископа Кишинівського (Молдова), Єпархіального єпископа Мукачівського і Апостольського адміністратора Естонії. Діючий Голова - кардинал Анджело Баньяско. Секретаріат базується в Санкт-Ґаллені (Швейцарія).

Джерело