У суботу, 25 вересня, відбулась проща громади Калущини до Чудотворної ікони Матері Божої в Гошеві за участі понад 1500 жителів Калуської міської територіальної громади. З цієї нагоди святкову Божественну Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Розпочалась проща з урочистого винесення з храму чудотворної ікони Матері Божої та хоругви Калуської міської територіальної громади за участю духовенства під супровід духового оркестру. Представники влади спільно з духовенством прочитали молитву на вервиці. Міський голова Андрій Найда спільно з заступниками та духовенством Калуської міської територіальної громади урочисто зустріли та привітали Митрополита Володимира Війтишина.

Опісля розпочалась Архієрейська Божественна Літургія під супровід камерного хору «Тавор». Спільно з представниками духовенства Владика Володимир освятив хоругву Калуської міської територіальної громади та в часі молитви віддав громаду під покров Пресвятої Богородиці.

В часі проповіді Архієрей привітав усіх присутніх у чудотворному місці на Ясній Горі у Гошеві та закликав усіх прибігати в молитвах до Пресвятої Діви Марії. 

«Бог хоче, щоб усі ласки, які нам вислужив Ісус Христос, спливали на людей через руки Марії Матері Божої. Вона є наче мостом, яким ми можемо швидше і безпечніше дістатися до Христа. Прибігаймо до Марії в усіх потребах тілесних і душевних до нашої Духовної Матері», – виголосив Митрополит Володимир.

Міський голова Андрій Найда підписав меморандум про співпрацю між виконавчим комітетом Калуської міської ради та Архієпархіальним управлінням Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ в особі Архієпископа Митрополита Володимира Війтишина.

В рамках прощі відбулась зустріч міського голови і дітей з інвалідністю. Андрій Михайлович вручив дітям пам’ятні подарунки про цей визначний день для громади Калущини.

Вперше, на Святій горі у Гошеві було проведено духовний фестиваль «Під покровом Твоїм, Богородице», участь у якому взяли понад 500 учасників з різних куточків Калуської міської територіальної громади. Учасниками фестивалю стали високопрофесійні колективи Калуської дитячої музичної школи, народні та аматорські колективи закладів культури та церковні хори. У їх виконанні глядачі почули духовні піснеспіви на прославу Матері Божої та її сина Ісуса Христа.

У рамках фестивалю був проведений пленер художників за участі Фахового коледжу культури і мистецтв. Даний фестиваль пройшов на високому рівні та ввійде в історію Калуської міської територіальної громади.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ