Сьогодні, 7 жовтня, до Івано-Франківської духовної семінарії завітали гості зі Східної України - владика Степан Меньок, екзарх Донецький, а також о. Іван Талайло – адміністратор парафії св. Миколая Чудотворця міста Кривий Ріг.  Метою зустрічі було уведення семінаристів в особливості душпастирського служіння на східних теренах України.

Зустріч розпочалася зі спільного обіду, на якому окрім високодостойних гостей та членів ректорату був присутній Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Отець-ректор Олексій Данилюк привітав гостей, після чого владика Степан поблагословив трапезу й усі приступили до спожитку.

Після обіду всі піднялися до семінарійної каплиці, де спільною молитвою "Царю Небесний" розпочалася конференція.

"Якби зібрати всіх семінаристів з усіх семінарій, їх би налічувалось приблизно 600-700 осіб. Це відразу націлює на події під Крутами... отож поставмо собі запитання: чи мали б ми таку силу духу, як вони? Чи готові б ми були піти на таке мучеництво, як вони? Тому є важливою формація, яка, на перший погляд, є невидимою, але обов'язково мусить пройти крізь серце семінариста", - такими словами розпочав свою промову владика Степан.

Протягом усієї зустрічі владика Степан радо ділився своїм життєвим досвідом та спогадами як про часи підпільної Церкви, так і її незалежності. Про початок свого священничого покликання згадує так: "Коли наш отець говорив, що ми всі будемо священниками, я перший вигукував, що не стану. Та обставини склалися інакше. Коли я був прийнятий до згромадження Отців Редемптористів, мене приваблювали східні терени України, адже була можливість втілити в життя головний задум Альфонса Ліґуорі, засновника чину згромадження Отців Редемптористів, – обслуговувати тих людей, які мають найбільшу духовну потребу. Саме схід України був таким місцем. І я абсолютно не шкодую про свій вибір."

Також владика Степан поділився статистикою діяльності Донецького екзархату: "Станом на сьогодні, у Донецькому екзархаті працюють 53 священники та функціонують 72 парафії. Роботи є вдосталь, тому радо запрошуємо усіх працівників на Христову ниву!"

Після цього о. Іван Талайло поділився власним досвідом служіння на місійних теренах: "Найбільше подобається у служінні на Сході те, що не потрібно робити чогось незвичайного. Люди тут є дуже простими та відкритими. Образ священника довгий час для них був далеким і недоторканим, тому отцевська щирість і відкритість сприймається людьми як щось незвичайне".

Наприкінці зустрічі владика Володимир подякував гостям за проведену зустріч і наголосив на важливості таких конференцій: "Починаючи із семінарійних лав, слід проводити більше таких зустрічей. Адже з них можна багато почерпнути. Завжди собі пам'ятаймо, що ми потрібні усюди: і на Заході, і на Сході, і за кордоном. Добре вчіться, щоб дійсно могти бути тими вчителями, яких посилає Господь, і яких потребують вірні".