У п'ятницю, 8 жовтня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії розпочалися дні духовної віднови, які для семінаристів проводить отець Василь Савчин, працівник Івано-Франківської Архієпархії. 

Реколекції розпочалися зі вступного слова духівника семінарії — о. Романа Кандрача. Він представив нашій спільноті реколектанта, а також закликав відповідально поставитись до днів духовної віднови, адже вони допомагають зростати у вірі та відновити внутрішній зв’язок із Богом.

Опісля отець Василь розпочав першу науку, цитуючи послання до Корінтян 1.17-18. Основна тема цих реколекцій — «Глупота», що з грецької означає «безумство». 

«Найперша глупота, — зазначив проповідник, — всі народи, малі та великі, віруючі та невіруючі, усі люди без винятку потребують любові. Бог створив нас з любові, для любові і через неї. Люди шукають її у всьому: у близьких, у речах, у владі».

Священник додав, що ніхто не зможе заповнити людину любов’ю, оскільки кожна особа є обмежена, але є Бог, який є необмежений у любові, і тільки Він зможе заповнити нас. Бог любить тебе, навіть якщо ти найбільший грішник. Тому навіть гріх не перекреслює Божу любов. Наприкінці отець резюмував : «Якщо ти повіриш в цю глупоту, то через тебе й інші люди повірять в неї і будуть з Богом».

Завершилися дні духовної віднови у неділю, 10 жовтня. День розпочався з Божественної Літургії, яку очолив реколектант отець Василь Савчин, під час якої виголосив проповідь, наводивши приклади з власного життя. 

У другій науці отець-реколектант продовжив розповідати про Глупоту. Він наголосив, що гріхи, немов хмари, не дозволяють світлу Божої любові пробитися в наше серце, і гріх затягує нас, наказує нам не так, як це робить Бог.

Під час третьої науки пролунали такі слова: «Ти не можеш заплатити за гріх, бо кара за нього — смерть. Спасти від гріха означає простити й забути його, розірвати його окови. Спасіння — це не тільки звільнення від гріха, але і обожествення людини. Бог розуміє тебе не лише як Бог, але і як людина».

На четвертій науці розповідалося про те, що мудрість цього світу не заторкує, а мудрість Божа, що є глупотою для світу, заторкує. Обожествлення людини — це більша мета Ісуса, ніж лише звільнення від гріха. Ісус не хоче бути титулярним Господом твого життя, але його керівником.

В останній науці реколектант зауважив, що Дух Святий підтримує в тобі життя, Він є особою, з Якою треба мати відносини.

На завершення ректор семінарії, прот. Олексій Данилюк, подякував реколектанту за його наполегливу працю для семінаристів. Опісля отець Василь поблагословив усіх свяченою водою, а вся семінарійна спільнота заспівала «Многая літа».

За матеріалами ifds.if.ua